У ніч з 18 на 19 грудня у супроводі двох янголят та двох чортенят з небес на золотих санях до усіх дітей спускається Святий Миколай, який робить чудеса та приносить веселощі, адже саме цього дня розпочинаються новорічні свята. Саме цього дня християни вшановують пам'ять Миколи – Чудотворця – символ доброго духу, захисника дітей та покровителя мандрівників, повідомляють Патріоти України.
Вшановувати пам'ять Святого у Західній церкві почали вже у VI столітті, тоді у 527-565 роках імператор Юстиніан І побудував на його честь святиню у Константинополі. Пізніше і в Римі папа Миколай побудував церкву на честь ім'я чудотворця. Згодом святкування на честь Миколи-Чудотворця почали започатковувати в різних країнах Європи, де упродовж століть вкорінилися свої традиції та обряди.
Більшість пов'язують цей день з початком новорічних свят, подарунками та веселощами, проте мало хто задумується, що означає це свято для релігії та яке коріння має.
Микалай (Ніколаус) – це реальна історична особа, візантійський єпископ, про якого ходить чимало легенд, де він відзначився своїми добрими справами, за що дотепер церква вдячна та поклоняється йому.
Чудотворець мандрував по світу та допомагав нужденним. Так, за легендою, молодий Миколай ходив по місту і таємно залишав людям гроші, теплі речі, ліки та інше, але робив це вночі, і щоб ніхто не бачив, адже він це робив не для власної слави.
Та якось місцеві мешканці вистежили його і були дуже вражені, що це молодий чоловік робить стільки добрих справ. Тоді вони обрали його покровителем свого міста та єпископом.
Після смерті архієпископа люди помітили, що у місті почали відбуватися чудеса. Хворі йшли до його могили, а поверталися зціленими. Його образ на іконах брали у дорогу мандрівники, яких він захищав у путі. Згодом його Миколая долучили до лику святих.
Вважають, що День Святого Миколая перетворилося на дитяче свято на німецьких землях, коли традицію святкування привезла туди візантійська княжна Теофана.
Усе розпочалося з того, що саме цього дня батьки діям почали дарувати обновки до зими, згодом почали робити це таємно, вночі, кладучи подарунки під подушку, та розповідали, що це приніс добрий Миколай за те, що діти гарно вчилися та були слухняними протягом року. Так і розійшлася ця традиція по всьому світу.
Але спочатку при церквах відкривали школи, покровителем яких вважали Миколая, якому, за віруваннями, легко давалося навчання і він ділився своїми уміннями з іншими. Учням у XI століття традиційно роздавали солодощі у соборах.
Напередодні свята діти традиційно пишуть листи, у яких просять Чудотворця допомогти їм у навчанні, зцілити рідних та за особливі старання подарувати їм те, про що вони мріють.
В Україні також є свої традиції. На наші землі свято прийшло з Візантії. За переказами князь Аскольд взяв Святого Чудотворця за небесного покровителя та носив хресне ім'я Микола.
У деяких народів вважають, що Миколай приходить не сам. Його скрізь супроводжують двоє янголят та двоє чортиків. Янголятка вказують на дітей, які гарно себе поводили, за що їх винагороджують, а чортики інформують про ледачих та неслухняних, за що, за традицією, замість подарунка могли знайти під подушкою різочку.
Та все ж, усі вірять, що добро переможе зло і у цьому обов'язково допоможе Святий Чудотворець, варто лише у це вірити.
Існує повір'я, що у цей день відбуваються дива, здійснюються мрії, повертається здоров'я до хворих та приходить у дім благополуччя нужденним. Якщо загадати найзаповітніше бажання та звернутися до Святого Миколи, то воно обов'язково здійсниться. Діти ж записують свої добрі вчинки та пишуть побажання Миколаю у листах.
В Україні цей день здавна був веселим та гамірним. Не випадково 19 грудня відзначали багато сіл і храмів.
Відбувалися так звані миколаївські гуляння. Народ складав миколаївські колядки, молодь ходила групами з двору в двір, вітаючи усіх зі святом та бажаючи здоров'я та добра на увесь рік.
Дітям пекли особливі смаколики – миколайчики. Це традиційне печиво у вигляді янголят, дзвіночків та різних тваринок. Їх роздавали усім, хто приходив у гості.
А в дорослих були свої розваги. Цього дня варили пшеничне пиво та вітали сніжну зиму. У деяких регіонах України варили миколину кутю та частували гостей пивом, медом.
Велике значення мав так званий перший полазник – той, хто вранці увійде до господи. Першим обов'язково мав увійти до хати чоловік, що віщувало добро, багатство та добробут. Якщо це буде хворий чи немічний, то щастя обійде вашу домівку.
Миколу шанували не лише діти та господарі. Моряки та рибалки також зверталися до покровителя, що за повір'ям, рибалкам давав гарний улов, а мандрівникам цікаві пригоди.
День Святого Миколая: будьте обережні, щоб не накликати біду. Що категорично не можна робити в цей день
У ніч з 18 на 19 грудня у супроводі двох янголят та двох чортенят з небес на золотих санях до усіх дітей спускається Святий Миколай, який робить чудеса та приносить веселощі, адже саме цього дня розпочинаються новорічні свята.
18/12 20:37 1031
Одесити спустошують банкомати «Приватбанку»
На даний момент банкомати «Приватбанку» видають не быльше 200 грн за 3 години.
18/12 18:57 400
В Мариуполе закрываются школы
В Мариуполе в два раза возросли случаи заболевания ОРВИ и гриппом детей школьного возраста.
18/12 18:07 135
Афанасьев больше заслужил быть героем Украины, чем Савченко, - журналист
На освобожденного политзаключенного Геннадия Афанасьева обиделся Владимир Путин, из-за того, что он не стал играть на руку Кремля.
18/12 17:59 339
На автодорогах України з’являться нові дорожні знаки (фото)
Знаки вказуватимуть номер дороги по національній і міжнародній класифікації.
18/12 17:39 180
«Приватбанк» може призупинити роботу на кілька днів
Робота «Приватбанку» може бути призупинена не більше, ніж на кілька днів.
18/12 17:16 807
«Ощадбанк» проявил готовность технически реализовать монетизацию субсидий для населения
Специалисты банка способны в короткие сроки открыть несколько миллионов счетов и обеспечить контроль над целевым использованием начисляемых на них средств.
18/12 17:04 255
В Кривом Роге офицер с Донбасса променял звание и свободу на деньги
Суд вынес приговор с испытательным сроком.
18/12 16:55 192
У Росії заявили про участь патріарха Кирила у звільненні українського «кіборга»
У Московському патріархаті заявили, що передача полоненого кіборга була одностороннім актом.
18/12 16:24 100
Глава «Укрзалізниці» Бальчун является ширмой для старых коррупционных схем (видео)
После кибератаки на «Укрзалізницю», которая привела к недееспособности сайта компании, можно предположить, что либо бюджетную систему защиты сайта кто-то распилил, либо команда главы «Укрзалізниці» Войцеха Бальчуна организовала взлом сайта искусственно.
18/12 16:14 253
Популярне
Суспільство
Мочанов: На передову поставляється техніка, яка там не потрібна - техніка концерну «Богдан»
Суспільство
Податкова дозволила ввозити в Україну іноземні авто лише в режимі транзиту та тимчасового користування
Політика
Касьянов: Порошенко вместо того, чтобы войти в историю, показал себя, как провинциальный жмот
Здоров`я
«Все, що ви знаєте про здоров'я - неправда!»: Поради лікаря-онколога руйнують звичне уявлення про здоровий спосіб життя
Політика
Скандал Саакашвили с журналисткой: главная героиня снова подколола политика
Актуальні статті та публікації
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...