Facebook-медицина від Уляни Супрун: Чи шкідливо сидіти в позі "нога на ногу"

В.о. голови МОЗ порадила гіпертонікам не сидіти зі схрещеними ногами, оскільки це сприяє підвищенню тиску.

Про це в четвер, 7 грудня, Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.
За її словами, є кілька досліджень, які вказують, що перехрещення ніг під час сидіння має певний вплив на здоров'я. "Зокрема може викликати незначне підвищення тиску. Якщо вам колись вимірював тиск медичний працівник, він міг попросити залишити ноги у вільній позиції на підлозі. Перехрещені вище коліна ноги можуть сприяти тимчасовому і незначного підвищення тиску і результат після вимірювання не буде показовим для медичної оцінки стану здоров'я. Коли ви повернете ноги у вільну позицію, тиск повернеться до свого попереднього стану", - йдеться в повідомленні.

Як стверджує в.о. міністра охорони здоров'я, для людей з нормальним тиском сидіння з перехрещеними ногами не матиме серйозних наслідків, але якщо проблеми з тиском існують, то краще уникати тривалого сидіння в такій позі. "Про варикоз вен через сидіння "нога на ногу" - це міф. Точніше, коли мова йде про цю хворобу, то треба розглядати тривале сидіння або стояння в одній позі в цілому, а не тільки зі схрещеними ногами. В такому випадку це дійсно підвищує ризик захворіти", - пише Супрун.

За її словами, тривале сидіння з перехрещеними ногами може також негативно впливати на поставу. "В одному з досліджень встановлено, що сидіння в такій позі більш ніж 3 години на добу може викликати надмірний нахил корпусу вперед і округлення плечей. Така поза змушує м'язи компенсувати недоліки постави, в результаті чого може виникнути дискомфорт, напруга і біль в спині або суглобах", - йдеться в пості.

Глава МОЗ робить висновок, що якщо схрещувати ноги час від часу, то шкоди організму не буде. Однак людина його обов'язково відчує, якщо буде в такій позі сидіти часто й подовгу, вести малорухливий спосіб життя і збирається продовжувати в такому ж темпі. "Тривале сидіння - це шкідлива звичка, незалежно в якій позиції сидіти. Залишайтеся активними, а якщо довго сидите - вставайте кожні півгодини, принаймні на 5 хвилин", - додала Супрун.

У Полтаві посеред вулиці знайшли мертвого поліцейського

середа, 30 листопад 2022, 23:28

У середу, 30 листопада, в Полтаві посеред вулиці знайшли мертвого 43-річного поліцейського. Тіло правоохоронця виявив перехожий. Про це повідомили у поліції Полтавської області, передають Патріоти України. "Сьогодні, близько 7 ранку, перехожий повідоми...

Росія офіційно збирає армію зеків: це все частина плану

середа, 30 листопад 2022, 21:32

Наскільки ефективне вагнерівське вербування? І чи легко керувати на полі бою зеками? І чи не обернеться рішення дозволити Пригожину зібрати приватну армію поразкою режиму путіна. Кухар Путіна Пригожин отримав карт-бланш на збір армії із ув'язнених. ПВК...