Гібридний тандем: Для виконання своїх завдань влада РФ вербує кіберзлочинців - топ-менеджер "Лабораторії Касперського"

Російська влада отримує доступ до технологій та інформації кібершахраїв в обмін на дозвіл безкарно красти за кордоном.

Кібершахрайство. Ілюстрація:vzakon.comРосійська влада вербує кібершахраїв для виконання державних завдань, надаючи їм захист від уваги спецслужб в обмін на їхні послуги. Таку заяву зробив топ-менеджер "Лабораторії Касперського" Руслан Стоянов, якого тримають в московському СІЗО за підозрою в державній зраді. Про це повідомив Дождь з посиланням на листи Стоянова, справжність яких підтвердив його адвокат, передають Патріоти України.

"Останнім часом з'явилися свідоцтва "опатріочування" російськомовної кіберзлочинності, спроб домовитися між кібершахраями і держчиновниками. Суть угоди - держава отримує доступ до технологій та інформацію "кіберзлочинців" в обмін на дозвіл безкарно красти за кордоном", - заявив Стоянов.

У ще одному листі він попередив про небезпеку такого партнерства.

"Найстрашніший сценарій - дати кіберзлочинцям імунітет від відплати за крадіжку грошей в інших країнах в обмін на розвіддані. Якщо це станеться, з'явиться цілий прошарок "злодіїв-патріотів", які порушують принципи верховенства закону і невідворотність покарання", - підкреслив Стоянов.

На його думку, зіткнувшись з труднощами при атаках на міжнародні фінансові організації, хакери знову звернуть свою увагу на Росію, результатом чого стане нова хвиля злочинів.

Стоянова заарештували в кінці грудня 2016 року по справі "Шалтая-Болтая". Крім нього в справі фігурують ще п'ять чоловік. Серед них один з керівників Центру інформаційної безпеки ФСБ РФ Сергій Михайлов і його заступник Дмитро Докучаєв, а також колишній журналіст і піарник Володимир Анікєєв.

Проект "Шалтай-Болтай" голосно заявив про себе низкою публікацій в інтернеті, включаючи злом Twitter і електронної пошти прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.

З архіву ПУ. 19 вересня - Михайлове чудо в Хонах: Історія свята, традиції та прикмети

субота, 19 вересень 2020, 5:45

19 вересня православна Церква згадує Чудо архистратига Михаїла в Хонах. В народі це свято називають «Михайловим чудом». За переданнями великий князь Київський Всеволод заснував Видубицький монастир саме на честь цього чуда святого покровителя Києва. Ми...

Хіти тижня. Злодюжка добре розважився: Чоловік виявив зниклий телефон з несподіваними селфі (фото)

субота, 19 вересень 2020, 2:00

Мавпам не вперше користуватися гаджетами - черговий курйозний випадок стався в Малайзії, де місцевий житель виявив пропажу мобільного телефону. Про цю дивовижну історію молодий чоловік розповів в соціальних мережах, зазначивши, що він обшукав весь буди...