Гірше за меткомбінати Ахметова: "Київводоканал" очолив рейтинг найбільших ворогів екології в Україні

​Можливо така ганьба змусить Віталія Кличка та депутатів Київради вжити хоч якихось заходів. Адже днями місто затверджуватиме бюджет на 2019 рік. Бо благоустрій парків і облаштування велодоріжок це звісно добре, але отруєні річки та ґрунти – важливіші.

У Мінекології здивували новим рейтингом українських підприємств-забруднювачів. Як виявилося, сумне перше місце за масштабами забруднення стічних вод займає «Київводоканал», випередивши промислові підприємства.

Всього в першій десятці забруднювачів вод за підсумками 2017 року виявилися меткомбінати в Маріуполі і Кам'янському, «Запоріжсталь» і «Павлоградвугілля», а також шість водоканалів (в Києві, Львові, Дніпрі, Миколаєві, Чернігові та Сумах).

Серед регіонів найбільш актуальна проблема токсичних стоків для Дніпропетровської області. Серед 33 підприємств-найбільших забруднювачів кожне четверте локалізовано на Дніпропетровщині.

Що стосується забруднювачів повітря, то лідери антирейтингу не змінилися. У першій трійці залишаються «Арселор Міттал Кривий Ріг», «ММК ім. Ілліча» і Бурштинська ТЕЦ (Івано-Франківська область). За рік в першу десятку потрапили три нових підприємства: Ладижинська ТЕС, «Азовсталь» і «Запоріжсталь».

Нагадаємо, раніше природоохоронці визнали, що з літа планета живе в умовах «екологічного боргу», тобто споживає більше природних ресурсів, ніж відтворює Земля. Для України датою переходу до життя в борг стало 27 липня. Одночасно в декількох регіонах спостерігаються локальні екологічні лиха на суші і в акваторіях.

Хіти тижня. Біснування скреп: Скандальна Більченко переписала відомий вірш про Майдан на російський лад

п’ятниця, 26 лютий 2021, 3:00

Крім того, професорка дозволила собі дорікати матерям загиблих українських Героїв, а також активістам Майдану, яким вдалося вижити в дні розстрілів. Скандальна викладачка Національного педагогічного університету імені Драгоманова Євгенія Більченко пере...

Хіти тижня. "Не розуміли, куди кожен день зникає туалетний папір": Як росіяни відпочили в Туреччині та привселюдно зганьбились

п’ятниця, 26 лютий 2021, 2:00

Подружжя з Сургута в момент виїзду з одного готелю Туреччини спробувала вивезти в своєму багажі капці, 14 мотків туалетного паперу, рушники, халати, 5 літрів «Бейліз», різні фрукти, повідомляють Патріоти України. Співробітники готелю в Аланії весь тижд...