Гроші-підказки: У Китаї кожна банкнота - шпаргалка для туриста

Ккитайські гроші- юань (інші назви китайський юань або юань женьміньбі). Юань з китайської мови означає "круглий об'єкт"-срібні монети такої форми були в обігу за часів династії Цін.

Христина Лесюк з Луцька, яка живе та працює у Китаї, розповіла, чим особливі китайські гроші.

"Юань поділяється на 10 дзяо (мао), які в свою чергу діляться на 10 фенів. Тобто 1 юань=100 фенів або ж 1 юань=10 дзяо. В обігу на даний момент є купюри серії 2005 року випуску номіналами 100,50,20,10,5,1 юань та 5, 1 мао, а також монети 1 юань та 5, 1 мао. Джерела стверджують, що фені є в обігу, але я їх бачила лише в китайців як сувеніри", - написала дівчина на своїй сторінці у Facebook.

Цікавими та символічними є малюнки на китайських грошах. Наприклад, на лицевій стороні банкнот (крім мао і фенів) зображений Мао Цзедун - китайський політичний діяч 20 століття, засновник сучасної китайської держави, обов'язково з якоюсь рослиною, а на звороті зображена природа чи архітектура Китаю.

"Юань поділяється на 10 дзяо (мао), які в свою чергу діляться на 10 фенів.
Тобто 1 юань=100 фенів або ж 1 юань=10 дзяо.
В обігу на даний момент є купюри серії 2005 року випуску номіналами 100,50,20,10,5,1 юань та 5, 1 мао, а також монети 1 юань та 5, 1 мао. Джерела стверджують, що фені є в обігу, але я їх бачила лише в китайців як сувеніри.
На лицевій стороні банкнот (крім мао і фенів) зображений Мао Цзедун - китайський політичний діяч 20 століття, засновник сучасної китайської держави.

Бідолашний загинув прямо на березі річки: На Київщині шершні до смерті закусали чоловіка (фото)

вівторок, 3 жовтень 2023, 13:32

У селі Антонів Київської області виявили тіло чоловіка. Обставини його дивної загибелі шокують, зазначають Патріоти України. Як розповіли у прес-службі поліції Київщини, 2 жовтня він пішов до місцевої річки спилювати дерево. Втім, там оселилися шершні,...

У центрі Києва військовий вбив двох товаришів по службі

вівторок, 3 жовтень 2023, 12:13

Військовий ЗСУ застрелив двох товаришів по службі в центрі Києва. Його затримали правоохоронці. Про це повідомили Інтерфакс-Україна в столичному головному управлінні поліції, передають Патріоти України. Там розповіли, що інцидент стався на вулиці Лаврс...