Північна Корея почала випробування по установці сибіреязвенного мікроба на міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) які здатні вдарити по США, повідомляють Патріоти України.
Як повідомила на своїй сторінці Facebook лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, інфекція викликає у людини ураження шкіри, але можуть бути і важкі септичні, легеневі форми, які часто розвивають інфекційно-токсичний шок. Передається контактним шляхом через пошкоджену шкіру і слизові, також можливі повітряно-пиловий шлях передачі і навіть трансмісивний (у субтропіках і тропіках).
"Збудник тривалий час може знаходитися у навколишньому середовищі у вигляді спор, які можна використовувати як біологічну зброю - третя група біологічної небезпеки", - говорить лікар.
Вона наводить приклад, як в у 2001-2002 роках США охопила "лихоманка поштового тероризму", причиною якої був порошок, що містить спори сибірської виразки, тоді захворіло 22 осіб, п'ятеро загинули. "Постраждали великі медіа-агенції, наприклад, AMI - вони змушені були переїхати, дезінфекція установ коштувала більше 200 млн. доларів, а загальний збиток був оцінений на мільярд. Ця ситуація викликала певну напружену обстановку і у нас в країні - багато чиновників боялися самі відкривати свою кореспонденцію", - розповідає вона.
Ще раніше, в 1979 році в закритому від світу СРСР стався, мабуть, найбільший інцидент, пов'язаний із масовим зараженням сибіреязвенними бацилами в небойових умовах - тоді в Свердловську за офіційними даними загинули 64 людини, за неофіційними - тисячі.
"Застосування спор сибірської виразки в якості біологічної зброї обумовлено легкістю їхнього отримання, можливістю "непомітного" застосування і високою ефективністю: експерти ВООЗ підрахували, що через 3 дні після розпилення 50 кг спор протягом двокілометрової зони у напрямку вітру в бік міста з населенням 500 000 людей буде спостерігатися інфікування 125 000 (25%) жителів і 95 000 (!) смертей", - пояснює Голубовська.
Вона додає, що на сьогоднішній день ситуація ускладнюється наявністю збудника на озброєнні мінімум 5 країн, селекцією резистентних штамів, стійких до антибіотиків і тих, які важко піддаються терапії. Для профілактики захворювання застосовують вакцини, в США військовослужбовці з 1998 року отримали кілька мільйонів доз, зараз, ймовірно, цей процес посилиться. Для екстреної профілактики в разі можливого легеневого ураження (зокрема при біологічній атаці) застосовують антибіотики (ципрофлоксацин).
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...