Вчені витягли з останків мамонтеняти Юкі ядра клітин, які містять ДНК. Їх помістили в яйцеклітини миші, де ті вже почали подавати ознаки життя і навіть приготувалися до поділу, повідомляють Патріоти України.
Мамонтеня знайшли у 2010 році біля узбережжя моря Лаптєвих. Молода самка, яку назвали Юка, була лише частково з'їдена хижаками і стерв'ятниками, а більша частина її тіла, включаючи мозок, перебувала у вічній мерзлоті протягом 28 тисяч років. Тепер тіло мамонтеняти досліджують вчені з різних країн. Японські фахівці наблизилися до того, щоб "зробити мамонта з миші".
Вчені витягли з останків мамонтеняти 88 структур, схожих на ядра клітин, які містять ДНК. В експериментах їх пересаджували в яйцеклітини мишей, попередньо очищені від власної ДНК, і культивували. Під управлінням генів клітини мамонта жили і харчувалися, хоча і не могли ділитися повноцінно. Тим не менш вони здійснили кілька ключових та складних кроків до поділу, включаючи правильне вибудовування хромосом для розбіжності по дочірнім клітинам.
Наголошується, що подібна процедура може дозволити дійсно воскресити мамонтів.
Керівник відділу мамонтової фауни якутської Академії наук Альберт Протопопов повідомив, що матеріалом для дослідження стане мозок мамонтеняти Юкі. Його виявили в серпні 2010 року члени громади корінних народів "юкагирів", на честь якої він і отримав ім'я. Це перший викопний мамонт, у якого зберігся головний мозок.
Унікальний оглядовий майданчик у Національному парку Комодо (Індонезія) відкриває вид на три затоки з пляжами рожевого, білого і чорного піску. Рідкісне природне явище підкорило серця туристів і мандрівників з усього світу, зазначають Патріоти України....
Директорка київського центру допомоги наркозалежним Марина Грібанова викликала обурення у мережі своєю заявою, що антидепресанти є наркотиком і нічим не допомагають. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Психіатричні ліки - це н...