Решту вирішили розпродати у країни Африки та Азії, а частину виручених коштів направити на капітальну модернізацію цих бойових танків. Конструктори запропонували кілька версій, доки нарешті в 1999 році не обрали оптимальну – Т-64 "БулАт".
Головну роль в танку відіграє 125-мм гладкоствольна танкова гармата. З нею спарений кулемет зі стрічковим живленням і темпом стрільби 700-800 пострілів на хвилину. Зенітна кулеметна установка калібру 12 і 7 дістане ворожу ціль за півтора кілометра в повітрі, і за 2 кілометри на землі. Є й нічний прицільний комплекс навідника та інфрачервоний приціл.
Щодо захисту – тут можна похвалитися вбудованим комплексом динамічного захисту "Ніж" – це видовжені заряди вибухової речовини, які під час детонації дестабілізують або руйнують осердя ворожого снаряду, доки він не заглибився в основний масив броні.
Міцність доводилося випробовувати неодноразово. Бували випадки, коли "БулАт" після прямих попадань із гранатометів та протитанкових керованих ракет залишався без значних ушкоджень. Зараз "БулАт" за основними технічними характеристиками трохи відстає від гордості українських конструкторів – танку "Оплот". Утім у харків'ян ще чимало ідей щодо його вдосконалення. По-перше, планують дотягнути потужність до 1000 кінських сил та встановити тепловізійні та панорамні приціли.
Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...