"Історична подія": Варфоломій зробив важливу заяву про томос для України

Вселенський патріарх Варфоломій під час святкової новорічної церемонії розповів про історичність створення єдиної Православної церкви України та підтвердив намір надати Томос 6 січня предстоятелю ПЦУ Епіфанію, повідомляють Патріоти України.

За його словами, надання Томосу 6 січня буде "великою, історичною подією" та фінальною стадією отримання автокефалії Україною.

Господь благословив рік, що минає. Ми славимо його за всі блага, які він нам дав, і особливо за велику і історичну подію – автокефалію церкви України, справа, яка завершиться і буде благословенна наступної неділі в присутності нового предстоятеля цієї сестринської церкви і в присутності президента країни пана Порошенка. Тут вони отримають Томос автокефалії, – наголосив Варфоломій.

Він відзначив, що цьому рішенню було багато жорсткої протидії, але позиція Константинополя не зміниться.

"Однак це не буде перешкодою для нас, оскільки ми формуємо наше рішення на святих канонах, на привілеї Вселенського патріархату, на порядку і традиціях православ'я", – додав Варфоломій.

Також, Вселенський патріарх сподівається, що сестринські церкви, які чинять спротив рішенням Константинополя, будуть "думати більш логічно і справедливо, з більшою повагою та вдячністю до церкви нашого Вселенського патріархату".

Розстріли на Майдані: Суд заочно заарештував міністра оборони часів Януковича

вівторок, 26 травень 2020, 15:56

Суд заочно взяв під варту колишнього міністра оборони України Павла Лебедєва у справі про розстріли на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Деталі: Повідомляється, що за клопотанням прокурора ОГП Печерський районний суд Києва 25 травня 2020 року обрав колиш...

"Побєдобєсію" бути: Путін призначив дату параду Перемоги (відео)

вівторок, 26 травень 2020, 15:45

Російський парад до 75-ї річниці перемоги у Другій світовій війні відбудеться в Москві 24 червня. Таку заяву у вівторок, 26 травня, зробив президент РФ Володимир Путін. Його звернення з'явилося на кремлівському Telegram-каналі "Пул N3", передають Патрі...