Канадські вчені придумали вічну зубну пломбу. Коли такі матимуть українці?

Команда канадських вчених відкрила комбінацію ліків і кварцового скла, які зорганізують молекула за молекулою.

Група канадських дослідників з Університету Торонто запропонувала боротися з цим за допомогою новітнього протимікробного матеріалу, який запобігає появі нового карієсу під пломбами, передають Патріоти України.

Стаття, де викладені результати дослідження, була опублікована в журналі Scientific Reports.

Традиційно стоматологи намагалися боротися з проблемою рецидивуючого карієсу, включаючи в пломбовий матеріал кілька антибіотиків. Але їх дії вистачало на кілька тижнів.

Однак команда канадських вчених відкрила комбінацію ліків і кварцового скла, які зорганізують молекула за молекулою. Це збільшує щільність препарату, що дозволяє забезпечити достатній захист на кілька років, як запевняють автори дослідження.

Вчені створили наповнювач з крихітних часток протимікробних препаратів, які заповнюють зубну порожнину і одночасно створюють «захисний бар’єр» від бактерій.

Завдяки тому, що в матеріал пломби будуть включені антимікробні речовини, дія яких триває кілька років, бактерії не зможуть атакувати простору між пломбою і зубом.

Маск заявив, що збирається купити "Манчестер Юнайтед"

середа, 17 серпень 2022, 8:24

Американський мільярдер Ілон Маск заявив, що купує клуб "Манчестер Юнайтед" передають Патріоти України. Дослівно: "Крім того, я купую "Манчестер Юнайтед", ласкаво просимо". . Нагадаємо: Раніше Маск хотів придбати соцмережу Twitter, але вирішив розірв...

"Якщо вона сита, то вночі не шарудить": Мережу зворушила кумедна інструкція побратимам від українських військових (фото)

вівторок, 16 серпень 2022, 23:28

Українські військові на передовій - не просто блискучі майстри своєї справи, але й чуйні та веселі люди, які не втрачають можливості пожартувати. Черговим таким доказом стала фотографія, зроблена у бліндажі - укритті, облаштованому на бойовій позиції д...