Хай скрепи заздрять: Ракету з українським двигуном успішно запустили у космос (відео)

З космодрому Куру у Французькій Гвіані 22 березня о 03:50:35 за київським часом пройшов успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega з українським двигуном. Ракета вивела на орбіту космічний апарат дистанційного зондування Землі PRISMA вагою 879 кг, повідомляють Патріоти України.

Блок маршового двигуна РД-843, який використовується в руховій установці 4-го ступеня РН Vega, розробило КБ "Південне". Двигун серійно виготовляє ДП "ВО Південний машинобудівний завод".

Ще із квітня 2010 року були виготовлені і відправлені 16 льотних моделей БМД. 14 з них уже успішно виконали своє призначення під час пусків з космодрому Куру у Французькій Гвіані. За цей час РН Vega з українським двигуном вивела на орбіту 29 супутників. 2017 року був укладений черговий контракт на виготовлення ще 20 блоків маршового двигуна РД-843.

Особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень). Завдяки цьому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Зараз тривають роботи щодо поліпшення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень, наголосили на підприємстві.

Водій поїхав, не дочекавшись, поки пасажирка вийде: У Миколаєві 79-річна бабуся розбилася, випавши з маршрутки

середа, 19 лютий 2020, 20:42

Миколаєві пенсіонерка випала з маршрутки, в жінки перелом руки. Свідки твердять, що водій поїхав, не дочекавшись, поки пасажирка вийде із салону. Сам кермувальник - усе заперечує, йдеться в ТСН, зазначають Патріоти України. Пані Алла торгує біля зупинк...

Хіти тижня. Вчені приголомшили прогнозом: Коронавірус може заразити до 60% населення Землі

середа, 19 лютий 2020, 20:30

Коронавірус з Китаю може заразити до 60% населення Землі, якщо не зупинити його поширення. Про це пише британське видання The Guardian, передають Патріоти України. Видання наводить думку одного з головних епідеміологів Гонконгу Габріеля Леунв, який від...