Хай скрепи заздрять: Ракету з українським двигуном успішно запустили у космос (відео)

З космодрому Куру у Французькій Гвіані 22 березня о 03:50:35 за київським часом пройшов успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega з українським двигуном. Ракета вивела на орбіту космічний апарат дистанційного зондування Землі PRISMA вагою 879 кг, повідомляють Патріоти України.

Блок маршового двигуна РД-843, який використовується в руховій установці 4-го ступеня РН Vega, розробило КБ "Південне". Двигун серійно виготовляє ДП "ВО Південний машинобудівний завод".

Ще із квітня 2010 року були виготовлені і відправлені 16 льотних моделей БМД. 14 з них уже успішно виконали своє призначення під час пусків з космодрому Куру у Французькій Гвіані. За цей час РН Vega з українським двигуном вивела на орбіту 29 супутників. 2017 року був укладений черговий контракт на виготовлення ще 20 блоків маршового двигуна РД-843.

Особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень). Завдяки цьому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Зараз тривають роботи щодо поліпшення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень, наголосили на підприємстві.

Дитині гарантували "повну безпеку": У Чернігові у сховищі волонтерського центру 8-річний хлопчик отримав травму хребта

п’ятниця, 9 грудень 2022, 22:53

У Чернігові в одному з волонтерських хабів "СпівДія заради дітей" серйозні травми отримав 8-річний переселенець із Донбасу. Хлопчик разом з іншими дітьми розмальовував свічники. У цей час на нього з вікна впали важкі мішки з піском, якими закривали шиб...

Спочатку "ощасливлять" киян: ДТЕК запровадив "кольорові" графіки відключень світла

п’ятниця, 9 грудень 2022, 22:28

ДТЕК запровадив "кольорові" графіки відключень світла. Спершу це торкнеться киян. Вже відомо, що нові графіки стабілізаційних відключень електроенергії вже запровадили у столиці. Прес-служба компанії ДТЕК повідомляє у Telegram, що скоро оновлені графік...