Хіти тижня. Академік НАНУ розвіяв популярні міфи про питну воду (відео)

Більшість бутильованої води небезпечна через пластик, а її якість ніяк не залежить від ціни.

Про це в ефірі ObozTV заявив академік, директор Інституту колоїдної хімії і води ім. Думанського НАНУ Владислав Гончарук, передають Патріоти України.

"І та, і інша - погана. Просто одні нахабні і ставлять велику ціну, думають, що психологічно ви потрапите під дорогу воду. В пластиковій пляшці вся вода погана. Це пластик і вода настільки агресивна, що розчиняє будь-який пластик. Питну воду в пластику можна тільки зі свердловини донести додому", - зазначив він.

Також вчений розкритикував і питну воду, яку постачають в офіси та різні установи в більш габаритних ємностях. "У багатьох офісах ставлять 20 літрові бутлі і склянки. Це брудна вода, це каналізаційна вода. Наприклад, я прийшов з нежиттю, почхав і все, чим я чхаю, воно в тій воді. Я стакан поставив і поки вода йде, воно все бульботуєтся туди і буде розмножуватися там", - додав Гончарук.

За його словами, викликає питання і якість самої води в цих бутлях. "Незрозуміло, яку воду заливають. В кращому випадку її наливають зі свердловини, але через два дні вона вже токсична", - підкреслив академік, зазначивши, що воду найкраще зберігати в скляній тарі.

Крім того, він підкреслив, що в домашніх умовах визначити якість води неможливо. "Це виключено. Це роблять тільки професійні лабораторії, де ми робимо необхідну "хімію" і повністю робимо біотест на різних рівнях", - розповів учений.

Також Гончарук розвіяв міф про очищення води сріблом і вважає марною тратою грошей використання різних систем очищення води до проведення її хімічного аналізу. "Іони срібла дуже токсичні. Весь світ пропонує системи очищення води і цими системами забиті полиці наших магазинів. Цього робити не можна, адже всюди вода різна. Спочатку потрібно поставити діагноз, чим вода хвора, яке очищення потрібне", - переконаний він.

При цьому Гончарук заспокоїв усіх, хто боїться приймати душ або ванну. "Купатися можна і безпечно. Головне її (воду. - ред.) не ковтати. Ми ж в Дніпрі купаємося. Супергрязна вода", - резюмував академік.

Опублікував: Олег Устименко

Українці зобов'язані сплатити податки за свої квартири: Коли прийдуть квитанції і чого чекати

понеділок, 29 травень 2023, 6:37

Українці до 1 липня отримають квитанції для сплати податку на нерухомість. Платити потрібно за квартири площею від 60 квадратів та за будинки площею від 120 квадратів. При цьому платити не потрібно у випадку, якщо нерухомість знаходиться в зоні бойових...

Для українських чоловіків змінюються правила виїзду за кордон: Кому дозволять виїхати на роботу з 1 червня

понеділок, 29 травень 2023, 6:28

Виїзд за кордон для багатьох українських чоловіків здійснюватиметься за новими правилами. Зокрема, зміняться правила виїзду на роботу для держслужбовців та діячів культури.Як зміняться правила виїзду за кордон, пише 24tv.ua, передають Патріоти України....