Одним із головних ініціаторів став батько військовополоненого моряка, колишній голова районної ради Віктор Сорока, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
Каже, що останні п’ять років, із самого початку війни, не переступав поріг церкви. Проте змінити підпорядкування єпархії до отримання томосу не намагався – каже: дав обіцянку попередньому священику, протоієрею Мирону Созанському, не «розхитувати» настрої в громаді, допоки Україна не отримає автокефалію. «Саме отець Мирон привів мене до Бога», – каже сьогодні Сорока, який зберігав дуже близькі взаємини із священиком.
І протоієрей Мирон, і його дружина приїхали до села Пужайкове із Львівської області близько тридцяти років тому. Сорока каже, що священик вболівав за ідею власної церкви для України, чекав на неї, але не дожив. Мирон Созанський пішов з життя у лютому 2016 року. Замість нього священиком в селищі Пужайковому та настоятелем храму святого великомученика Димитрія Солунського став протоієрей Владислав Тарасов. Активу громади спочатку вдалось вмовити його перейти разом із людьми з Московського патріархату, але пізніше отець Владислав відмовився, каже Сорока.
Від коментарів сам протоієрей Владислав утримався. Радіо Свобода намагалося зв’язатися із протоієреєм через родичів, але священик нам не відповів. Прихожани говорять, що після переходу парафії до національної церкви отця Владислава перевели служити в інше село, а зараз він перебуває на лікарняному. Отримати коментар щодо переводу від Алексія, митрополита Балтського та Ананьївського Української православної церкви (Московського патріархату) Радіо Свобода також не вдалося.
Першу службу за канонами Православної церкви України в храмі селища Пужайкове провели 19 січня, на Водохреще. Для цього за запрошенням громади і з благословення єпископа Одеського і Балтського Павла Православної церкви України до селища приїхав секретар Одесько-Балтської єпархії протоієрей Теодор Оробець.
Після святкової служби він також освятив воду, яку принесли прихожани, і освятив могилу протоієрея Мирона Созанського – та розташована на території церкви. Сама церква також переходить до Православної церкви України, оскільки є власністю самої громади. За словами Сороки, одразу після звернення прихожан до єпископа Павла частину майна з церкви повиносили, але прихожани цьому не перешкоджали.
Втім, деякі прихожани храму в Пужайковому говорять: їхнє село завжди все робило першим. «Першими колгосп розформовували, коли можна було, першими кооперативи робили, тепер першими в українську церкву перейдемо», – заявив Радіо Свобода депутат Балтської районної ради Валерій Муль.
Увечері 19 січня священик Теодор Оробець освятив доми в селі, а наступного дня, в неділю, знову провів службу в храмі. Деякі прихожани сподівалися, що до нього приєднається і отець Владислав, але цього не сталося.
У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...
У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...