Хіти тижня. "Джоконда на пенсії": Мережу підірвала незвичайна картина українського художника (фото)

На відкритті виставки художника Олексія Маркітана з Миколаєва, яка відбулася в одній з запорізьких галерей, більшість відвідувачів затримувалися біля картини під назвою «Посмішка».

Внизу - робота великого Леонардо, зверху - запорізького художника

З того часу як з'явилася прославлена робота Леонардо да Вінчі, було висунуто безліч версій розгадки таємничої посмішки його Мони Лізи. Дехто стверджував, що вона позувала вагітною. Інші наполягали, що причина криється в неправильному прикусі натурниці. Стверджували навіть, що майстер зобразив самого себе, іронічно посміявшись над світом ...

Художник з Миколаєва Олексій Маркітан, який написав свою стару Джоконду, стверджує, що вона з'явилася в його підсвідомості спонтанно, що це просто жінка, яка прожила довге життя і багато що побачила на своєму віку, - передають Патріоти України з посиланням на КП в Україні.

Олексій якось робив контури обличчя на невеликому аркуші паперу і раптом помітив у малюнку щось незвичайне. Тільки через деякий час він зрозумів, що у нього вийшла літня Мона Ліза. В той момент в уяві художника як би злилися два образи: молодої квітучої жінки і 70-річної бабусі.

- Картина да Вінчі - це шедевр, просто дивовижна, чарівна робота. Мені дуже хотілося написати продовження історії, і я його побачив саме таким, - пояснив кореспондентам «КП» Олексій Маркітан. - Моїй Джоконді час додав інші риси: хоча вона дивиться все з такою ж цікавістю, але вже трохи поблажливо. Згадує кращі моменти свого життя, коли Леонардо писав її портрет, роблячи безсмертною. У цих очах і посмішці розуміння того, що золотий час пройшов.

Асоціації з Моною Лізою навіює і положення рук героїні полотна Олексія Маркітана. Тільки характерний складені кисті у 70-річної Джоконди залишилися молодими - як символ безсмертної жіночої краси.

"Робота сама по собі хороша, цікава, якщо, звичайно, не порівнювати з оригіналом. Шедевр є шедевр, і будь-які варіації і переспіви - справа невдячна. Мона Ліза, яку написав Леонардо да Вінчі, - це портрет вічної і безсмертної молодості, нестаріючої краси. І саме зображення Джоконди в старості блюзнірське. А повторити загадкову посмішку навряд чи комусь і колись вдасться", - зазначила член Зпорожской організації Спілки художників України Оксана Москвіна.

Опублікував: Олег Устименко

З архіву ПУ. Тест на "Зайцеву" для нової влади: 21-річна «мажорка» на Porsche без прав відправила на очах мера Ужгорода батька родини до лікарні з мінімальними шансами на життя

субота, 15 серпень 2020, 14:00

Дівчині з подругами було дуже весело, а правила ПДД то простих "лохів". З боку винуватиці ДТП та її рідних нема жодних зусиль, щоб допомогти жертві злочину, зазначає дружина потерпілого. Поліція виявила злочинну повільність. В Ужгороді 21-річна студент...

"В наметах робили аборти": Сніжана Єгорова відзначилася скандальною заявою про секс на Майдані (відео)

субота, 15 серпень 2020, 13:55

Телеведуча заявила, нібито протестувальників обслуговувала велика кількість проституток. Українська телеведуча Сніжана Єгорова зробила скандальну заяву для громадян Білорусі про український Майдан. Про це вона повідомляє в своєму відеозверненні, яке оп...