Про це йдеться у дослідженні сайту "Тексти", передають Патріоти України. Проект був здійснений за підтримки фонду Джорджа Сороса "Відродження".
Зокрема протягом 2017 року дослідники склали список із приблизно 150 сайтів, на яких публікувалася антиукраїнська або проросійська пропаганда. Їх пропустили через спеціальний алгоритм, який у підсумку видав 80 сайтів, де кількість маніпулятивних новин перевищила 25%. Кожен четвертий ресурс зі списку виявився ресурсом ОРДЛО або російським пропагандистським ЗМІ.
Під час складання переліку експерти шукали емоційні маніпуляції (матеріали, які не інформують, а викликають емоції) і маніпулювання аргументами (логічні помилки, безпідставні твердження, однобоке висвітлення теми, підміна аргументів спекуляціями сумнівних експертів).
Дослідження проводилося таким чином: спочатку за участі редакторів новин були складені й описані типи маніпулятивних новин.
Потім були завантажені близько семи тисяч новин про Україну (без спорту, розваг, світської хроніки) зі "зливних бачків" і великих сайтів з нормальною репутацією. Кожну з них вручну позначили як "нормальну" або "маніпулятивну". На цій базі алгоритм глибокого вивчення проаналізував весь потік обраних сайтів за грудень 2017 — жовтень 2018 року і визначив відсоток маніпулятивних новин на кожному з них.
Список сайтів із найбільшою кількістю маніпулятивних новин виглядає таким чином:
Зменшення чисельності населення, міграція талановитої молоді та інші проблеми призвели до того, що віддалені регіони Італії, Греції, Іспанії та деяких інших країн, зіштовхнулися з браком робочої сили. . Видання New York Post опублікувало список дивови...
У зв'язку з погіршенням погодних умов постає питання, як не змерзнути й уберегтись від охолодження. Простими правилами, які допоможуть взимку не "втратити тепло", поділився Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров'я України, передают...