Хіти тижня. "Я тебе еще вспомню проповеди против Путина": "Московськи піп" влаштував скандал на похоронах бійця АТО

11 вересня в селі Велика Рублівка Котелевського району Полтавської області на похоронах бійця ЗСУ Владислава Карпуна, який загинув на Донбасі, священик УПЦ МП погрожував смертю священику УПЦ КП Ігорю Яворському.

отець Ігор Яворський

Священик в своєму Facebook зазначив, що прийшов на похорон як звичайний громадянин і попередив главу райдержадміністрації і ветеранів АТО, що не претендує на чин відспівування, а просто прийшов помолиться, передають Патріоти України.

Однак під час церемонії стався конфлікт, спровокований служителем УПЦ МП.

За словами Яворського, на траурній процесії він зайняв місце за трьома священиками МП. Він був в підряснику з хрестом без всякого облачення і не говорив ні слова. "В один із моментів, раптово, без причини священик Московського патріархату Микола Ковальов підійшов до мене впритул, схопив за лікоть та, різко стискаючи, агресивно промовив таку погрозу (цитую дослівно): "Слушай сюда, сепар! Иди отсюда. Сейчас дам команду своим, тебя на носках понесут…(на жаргоні це означає "заб’ють ногами до смерті") Я тебе еще вспомню твои проповеди против Путина", - повідомив священик УПЦ КП.

Отець Ігор зазначив, що відступив на крок, вирвав руку і тихо закликав священиків зупинитися і вшанувати пам'ять загиблого. Після цього, протягом всього шляху, Ковальов продовжував на відстані погрожувати розправою. "Хочу зазначити, що за увесь період перебування у сані ієрея я жодного разу не допустив собі висловитися негативно на адресу цього священика і не провокував жодним чином конфронтації між конфесіями ... Натомість з боку свящ. Миколи Ковальова вже були подібні випадки, зокрема, коли він звів наклеп на мене, ніби то я намагався захопити його храм. При цьому вивів своїх прибічників на акцію протесту до Вознесенського храму. Після служби провів збори, де відкрито говорив людям неправду про наміри захоплення мною храму, розпалюючи агресію проти мене, як священика та в цілому проти Київського Патріархату. А в цей час я лежав вдома з температурою і гадки не мав про такі події", - додав він.

За словами ієрея, цей інцидент бачили багато, "проте в свідки призвати не можу нікого, так як з ними не знайомий, а ті, яких знаю, є прибічниками о.Миколая". "Як священнослужитель, який не має права лжесвідчити, кожне слово можу підтвердити лише церковним чином, присягнувши на Святому Євангелії та Престолі. Отже, дійшовши з процесією до сільського храму, я прийняв рішення утриматися від подальшої участі у заході... Я вражений, як може священик в облаченні, який через хвилину буде молитися до Бога за загиблого, дозволяти собі з неймовірною агресією і злобою, прямо біля тіла воїна висловлюватися на "жаргоні", нести погрози в момент скорботи і трауру. Хочеться звернутися до них із запитанням: "Святі отці! Ви, певно, забули, що сан людина приймає для того, щоб приводити людей до Бога, вчити їх християнським чеснотам і самим бути прикладом цих чеснот", - резюмував Ігор Яворський.

З архіву ПУ. Хіти тижня. "В 62 выглядит на 30": Мати Дана Балана вразила соцмережі стрункою фігурою, як у моделі

вівторок, 20 жовтень 2020, 23:55

Мати молдавського співака 1958 року народження отримала десятки компліментів за свій квітучий вигляд. 62-річна мати молдавського поп-виконавця Дана Балана Людмила не перестає захоплювати користувачів Мережі своєю красою і квітучим зовнішнім виглядом, з...

"Це була мрія!": Леся Никитюк розповіла, як святкувала день народження (фото)

вівторок, 20 жовтень 2020, 23:23

Телеведуча відзначала важливий день у своєму житті вдома з рідними і близькими. Телеведуча Леся Никитюк, яка нібито зібралася йти з ТБ, розповіла про свій день народження і опублікувала яскраві фото. У Instagram дівчина повідомила шанувальникам, що в ц...