Хіти тижня. "Я з машини вийшов - аж заплющив очі: ніби потрапив у СРСР 1980-х. Не повірив власним очам", - "кіборг" про довоєнний Донбас

Атовець констатував, що й мислення у місцевих залишилося з радянських часів, таке ж совкове.

Дружківка. Фото: mistaUA

Восени 2014 року Донбас був схожий на СРСР з усіма "совковими". Враженнями поділився захисник донецького аеропорту і глава Всеукраїнського союзу учасників бойових дій в АТО "Побратими України" Микола Міньо, зазначають Патріоти України.

"Перший населений пункт, куди ми прибули, - Дружківка Донецької області. Я з машини вийшов - аж заплющив очі: ніби потрапив в СРСР 1980-х. Чи не повірив власним очам. Там совдепія не закінчилася. Магазини, дороги, будинки - все залишилося з радянських часів", - розповів Міньо.

"Потім вже коли ми познайомилися з місцевими, зрозумів, що у них і мислення совкове. Вони так і не відчули себе господарями свого будинку, міста, заводу. Партія регіонів зберегла там ставлення до начальника як до божества. У взаємовідносинах залишилася радянська ієрархія і рабська психологія", - додав "кіборг".

За його словами, не встигли бійці зайти в місто, тут же пішов поголос: "бандери" приїхали. Однак пізніше відносини з населенням налагодилися.

"Уже через два тижні нас покликали на збори "бандерівців" в Дружківці. У клубі зібралися місцеві жителі, повний зал. Тільки ми зайшли, почали аплодувати: "Спасибі, що нас захищаєте. Треба просто працювати з людьми, давати пояснення, чесно і відкрито з ними говорити. Ми, наприклад, показували свої військові квитки, переконували, що ми - солдати Збройних сил України. До речі, там дуже багато говорять по-українськи, особливо по селах в Донецькій і Луганській областях", - повідомив Міньо.

Опублікував: Інна Мартинчук

Небо над Одесою наповнилося комахами, яких містяни ніколи не бачили. А птахи просто "з глузду з'їхали" від такого подарунку

понеділок, 22 червень 2026, 7:27

Спочатку люди думали, що то нашестя сарани... У ніч з 20 на 21 червня Одеса стала свідком незвичайного природного явища. Вулиці, тротуари та алеї парку Шевченка раптом заполонили великі довгокрилі коники. Вранці їх можна було побачити на асфальті доріг...

Це здивує! Чому зумери заробляють більше за міленіалів? Результати дослідження

понеділок, 22 червень 2026, 6:42

Зумери та міленіали мають різні можливості на ринку праці, водночас представники покоління Z заробляють більше. Відповідні дані зазначені у звіті Bank of America Institute, де порівняли середні зарплати зумерів та міленіалів, передають Патріоти України...