Хіти тижня. Є таке село на Житомирщині: Приклад того, коли люди, маючи можливість, розбудовують Європу у своїй глибинці (відео)

Занедбану школу перетворили у елітний ліцей, де мріють працювати кращі педагоги зі всієї України. І не дивно, в будівлю та обладнення вкладено 150 000 000 гривень. Вчителям зводять житло і сплачують чималенькі зарплати.

Бізнесмен Михайло Весельський, засновник групу компаній «Євротек», витратив величезні статки, щоб дати дітям села, де він сам виріс, майбутнє на котре вважає вони заслуговують. Меценат закликає й інших наслідувати його приклад і робити у складчину такі речі, що змінять нашу Україну. Адже це цілком під силу територіальним громадам, котрі активно формуються в ході реформи децентралізації. Благо велика частка ВВП наразі вже не перераховується до Києва .а залишається на місцях, нагадують Патріоти України.

Отже до школи, точніше – ліцею у селі Радовель Олевського району на Житомирщин. Раніше занедбаний учбовий заклад нині не впізнати. Сучасно, енергоефективно, яскраві коридори, зручні кабінети, нове обладнання. У кожному класі – інтерактивна дошка.

Шкільна їдальня – немов ресторан. Діти самі обирають що їсти – наприклад, суп чи борщ. Запечену картоплю чи кашу з котлетою. Салат та компот. Доїдають все, бо кажуть: смачно як вдома.

У сільський ліцей ідуть навіть з району. Бо тут окрім якісного навчання безліч гуртків. Просторий спортивний зал. А в колись занедбаному підвалі нині – заняття з хореографії, тхеквондо. А також заняття з робототехніки.

А ще ліцей повністю доступний для дітей з інвалідністю. Немає жодного порогу, працює надсучасний ліфт, який сам виробляє електроенергію та абсолютно безпечний для малечі.

Така надсучасна школа-ліцей – мрія бізнесмена та мецената Михайла Весельського. Він вже вклав у будову майже 150 млн гривень. Учителів збирав по всій країні. Претендентів було до 200 на місце. Тепер напроти зводять для педагогів житло. Якщо вони пропрацюють 10 років, то помешкання перейдуть у власність. Поки що квартири орендують у районі і разом з дітьми їздять шкільним автобусом – абсолютно безкоштовно.


З архіву ПУ. "Дні літій-іонних батарей полічено", - науковці

середа, 3 березень 2021, 23:30

Дослівно заява німців, розміщена на сайті Мюнхенського університету, звучить так: «Дні звичайних літій-іонних батарей полічені, тому що твердотільні акумулятори є чудовою альтернативою». "Хотя литий-ионные аккумуляторы сегодня используются повсеместно,...

"Дозволяли сидіти тільки на підлозі": Як українка працювала хатньою робітницею в Індії (фото)

середа, 3 березень 2021, 23:28

Мати служанку-європейку престижно, але вона має бути дуже слухняною та входити до будинку... тільки босою. Ведуча тревел-проєкту "У кого більше " Аліна Мисечко в одному з випусків змагалася із співведучим Валентином Чернявським за відпочинок у найдорож...