Хіти тижня. Космічний корабель NASA, який вирушив на пошук екзопланет, надіслав перше фото

Космічний корабель Transiting Exoplanet Survey Satellite або TESS зробив перший знімок з орбіти рівно через місяць після свого запуску.

На цьому фото понад 200 тисяч зірок з сузір'ям Центавра у центрі. За даними NASA, протягом перших двох років пошуку екзопланет TESS має охопити на 400 разів більше неба, ніж на цьому зображенні, передають Патріоти України.

Першу фотографію наукового рівня вчені очікують отримати у червні.

Загалом TESS має чотири камери, які дозволять переглянути 85% усього неба транзитним методом у пошуках екзопланет. Апарат слідкуватиме за яскравістю зірок з метою виявити зміни цього показника.

Опублікував: Олег Устименко

"Бажаю пекла кожній парашській пиці": Даша Астаф'єва показала, як спала на полу в коридорі під час нічної атаки на Київ (фото)

неділя, 28 травень 2023, 19:00

Співачка та волонтерка Даша Астаф'єва, як і більшість киян сьогодні, ночувала в укритті, повідомляють Патріоти України. У ніч проти 28 травня російські війська завдали чергового масованого удару по Україні "Шахедами", тож у столиці було гучно. На своїй...

У тропічних лісах несподівано знайшли загублене місто майя

неділя, 28 травень 2023, 18:54

Дослідники виявили прадавнє місто майя, яке досі залишалося прихованим, обплетене комплексом з приблизно 400 взаємопов'язаних поселень. Деяким із них понад 3 тисячі років, вони пов'язані між собою. Про це пише видання The Washington Post, передають Пат...