У Німеччині у крові чоловіка було так багато жиру, що вона стала молочного кольору. Він міг померти, але лікарям вдалось врятувати його, застосувавши давно забутий метод. Лікарі зіткнулися з подібним вперше. Про незвичайного пацієнта та нестандартне лікування вони розповіли в статті в журналі Annals of Internal Medicine, передають Патріоти України.
39-річний чоловік потрапив у відділення невідкладної допомоги з нудотою, блювотою, головним болем і затьмареною свідомістю. Він страждав від діабету і мав регулярно приймати певні препарати, але не робив цього. У лікарні чоловік знепритомнів - щоб він не задихнувся, знадобилася дихальна трубка.
Кетоацидоз виникає через те, що організм не виробляє достатню кількість інсуліну, що допомагає глюкозі потрапити до клітин. А за нестачі глюкози організм як джерело енергії починає використовувати жир. Стан можна скорегувати ін'єкціями інсуліну.
Проте на лікарів чекала несподіванка: апарат для очищення крові просто забився жиром і зламався. Двічі. Тому їм довелося робити пацієнту кровопускання, паралельно вводячи донорську плазму.
Це допомогло знизити концентрацію тригліцеридів. Пізніше лікарі повторили процедуру. Через два дні рівень тригліцеридів в крові пацієнта знизився настільки, що лікарям, нарешті, вдалося провести плазмаферез. Ще через кілька днів чоловік зміг дихати сам і лікарі видалили трубку.
Лікарі зізнаються, що зіткнулися з подібним випадком вперше. Вони відзначають, що у випадках, коли плазмаферез неможливий, кровопускання і подальше використання донорської крові може бути ефективною альтернативою. "Насільки нам відомо, це перший звіт, що описує цю процедуру", - йдеться у статті.
Не тільки посполиті, козацтво але і шляхта у XVII столітті з задоволенням вживала сало особливо у походах, коли класичних консервів ще не було, а на самій каші ні вояк, ні гречкосій довго не протягнув з огляду на великі фізичні навантаження. І тут сало...
Український телеведучий В'ячеслав Соломка висловився про своє звільнення від служби в ЗСУ та розсекретив підстави для цього. Тож під час премії YUNA-2025 журналістка ТСН.ua Анна Севастьянова запитала, як саме вдалося отримати звільнення від мобілізації...