Хіти тижня. На Херсонщині розкопали сенсаційний курган 3 тис. до Н.Х. (фото)

На курортній Арабатській Стрілці Херсонщини археологи відкрили в кургані доби бронзи, розташованому на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району, 16 поховань різних культур.

Про це повідомив офіційний сайт Щасливцевської сільської ради, передають Патріоти України.

"З 17 вересня по 9 жовтня в селі Щасливцеве тривала осіння Арабатська археологічна експедиція-2018. Наукові співробітники Інституту археології НАН України під керівництвом завідувача відділом "Польовий комітет" Інституту Археології НАН України Юрія Болтрик провели на замовлення Щасливцевської сільської ради розкопки кургану бронзового століття. Перша знахідка буквально в перший же день розкопок останків воїна-сармата (представника племені роксоланів) приголомшила всіх. Але виявилося, що це не все, за нею були відкриття за відкриттям - археологи відкрили в кургані 16 поховань. Як повідомив голова експедиції Юрій Болтрик, 7 з них належать до ямної культури, 1 - до катакомбної, 1 - до зрубної культури, 2 поховання належать пізньосередньовічним кочівникам, 3 - залишені поселенням культурного кола Бабине, 1 могилу залишили роксолани (представники кочових сарматів)", - йдеться в розміщеному на сайті сільради матеріалі.

Поховання Ямної культури

Щодо часового періоду використання даного кургану, то, за попередньою інформацією археологів, він охоплює час від 3 тисячоліття до Р.Х. до 15 - 17 століття н.е. Тобто, як місце поховання цей курган давні мешканці Арабатського степу використовували в період з епохи ранньої бронзи до пізнього середньовіччя, відзначається в повідомленні.

Поховання середньовічних кочовиків

Згідно з оприлюдненою інформацією, археологи знайшли в кургані залізні меч і ніж (збереглися в уламках), кремнієвий меч, срібну пронизку (покриту потужним шаром оксиду, тому сам метал ймовірно не зберігся), 4 невеликих глиняних глечика, на яких можна добре розгледіти орнаменти і фрагменти амфор і інший ліпного посуду. Знайдені артефакти археологи відвезли до Києва для більш ретельного дослідження фахівцями.

Срібна пронизка

"У сільської ради є бажання провести додаткове дослідження останків. Як відзначили археологи, є можливість дізнатися вік, стать, народність цих людей, звідки вони прийшли, навіть яка тоді була їжа. Також всі ці дослідження підтверджують, що Арабатській Стрілці не 800 - 900 років, як прийнято вважати, а що вона значно старше, хоча тоді і виглядала по-іншому. і що ще 5 тисяч років тому тут жили люди. Навесні плануємо повторити експедицію, а за зиму будемо думати, яким чином, і в якій формі донести отриману інформацію до жит лей і туристів", - заявив Счаслівцевскій сільський голова Віктор Плохушко.


Батько Усика воював в Афганістані: Боксер розповів про його жахи і головні болі, які не давали жити

вівторок, 31 січень 2023, 10:59

Український чемпіон світу у суперважкій вазі за версіями WBA, WBO, IBO та IBF Олександр Усик (20-0, 13 КО) згадав, як важко було його батькові після участі у війні в Афганістані. Після повернення додому Олександр Анатолійович мав проблеми зі здоров'ям,...

Продукти, транспорт, житло, медобслуговування: Стали відомі реальні витрати на проживання українців у Польщі

вівторок, 31 січень 2023, 10:30

Українці, які живуть у Польщі, можуть собі дозволити за свою зарплату трохи більше, ніж наші співгромадяни, оскільки ціни там майже паритетні з нашими, а от зарплати відчутно вищі. І все ж, витрати на проживання складають левову частку польської мініма...