Українські історики отримали широкий доступ до архівів, які були засекречені за часів Радянського Союзу. Завдяки цим документам, вдалося викрити багато популярних історичних міфи СРСР.

Цією інформацією поділився Олександр Палій в ефірі
Oboz.tv, передають
Патріоти України. Історик навів деякі приклади вигаданих історій часів Союзу.
Палій нагадав про те, що колись радянський режим зразком для ілюстрації звірств нацистів обрав трагедію в білоруській Хатині. "Це робилося для того, щоб замаскувати радянський злочин у Катині під Смоленськом. Взяли два села зі схожими назвами в Білорусі. Для того, щоб радянський злочин проти польських офіцерів, де було розстріляно 20 тисяч поляків, не фігурувало і не звучало, взяли зі схожою назвою одне зі спалених фашистами сіл ... Для них приховати радянський злочин під Катинню було важливіше, ніж справжня історія", - розповів історик.
До того ж, експерт розповів і інші міфи, придумані Радянським Союзом про Другу світову війну: "Ви думаєте, що Матросов був перший, хто кинувся на амбразуру? Ні! У нього прізвище було підходяще, ось і вибрали ... Так само з Рейхстагом. Заходили туди і українець, і люди з узбецькими і таджицьким прізвищами. Але поки не залізли російський і грузин, Рейхстаг не вважався узятим", - зазначив Палій.
Також історик нагадав про те, що знайомство зі старовинними літописами за часів СРСР проходило виключно під контролем КДБ. "У цих літописах було написано, що Русь - виключно Україна. А Смоленськ, Суздаль, Рязань - це ніяка не Русь. Для того, щоб ніхто не здогадався, видавали перекази літописів, а допускали до роботи з ними тільки докторів наук, іноді кандидатів наук, за згодою КДБ", - уточнив він.
За словами Палія, в Україні "склалася унікальна ситуація - людей допустили до архівів, було б кому читати тексти".
Українці дедалі менше відкривають депозити в іноземній валюті. Проблема у ставках – банки приймають долари та євро майже під 0%, тому клієнти не бачать сенсу у таких вкладах. Однак ситуація незабаром може змінитися. Про це розповів фінансовий аналітик ...
В Україні патрульні поліцейські стали частіше складати адміністративні протоколи за ч. 3 ст. 126 КУпАП та забирати посвідчення водія у водіїв, які мають заборгованість з виплати аліментів. Якщо патрульні поліцейські зупиняють автомобіль, то вони переві...