Люди впевнені, що Земля після кліматичних змін зможе пережити глобальний катаклізм, повідомляють Патріоти України. Однак питання, чи виживе планета, не стоїть. Набагато важливіше - чи виживуть люди.
За її словами, українців важко переконати у тому, що відбуваються кліматичні зміни: "Ми живемо в дуже гарних фізико-географічних умовах, досить далеко знаходимось і від полюсів, і від океанів, у нас родюча земля. Тому ми одні з найостанніших народів, які почали відчувати на собі ці зміни".
"На останніх парламентських слуханнях з питань щодо кліматичних змін, що вже фіксуються в Україні, були озвучені такі цифри. З 2013 до 2017 в Україні вдвічі збільшилась кількість людей, які думають про зміни клімату. Але 15% може мало що зробити, у порівнянні з європейськими країнами, де налічується понад 60% громадян, які занепокоєні кліматичними змінами", - пояснила кліматолог.
Краковська нагадала про "принципи Три "R", які вже давно є нормою для передових і заможних країн світу.
Refuse – відмовитися від того, що вам не потрібно. Якщо виникають сумніви щодо доцільності тієї чи іншої покупки – не купуйте.
Reduce – зменшити кількість того, що вам потрібно, енергії, води.
Recycle – переробити те, що ви вже використали.
"Сьогодні можливо зробити моделювання змін у кліматі Землі: вчені попереджали про те, що відбувається зараз, ще 20 років тому. Але люди не дослухалися", - зазначила кліматолог.
Вона не змогла відповісти на питання, скільки часу залишилось у людства, через один непередбачуваний чинник. "Вчених часто звинувачують у невизначеності, мовляв, не можете дати точного і відповідального прогнозу. Так, ми знаємо, як могла поводитись система, яка складається з п’яти складових - гідросфера, біосфера, атмосфера, літосфера і кріосфера. Але тепер є шостий елемент – людство (антропосфера), чия поведінка є найбільшою невизначеністю для науковців", - сказала Краковська.
Хоча трагедія сталася не в Українських Карпатах. Однак недалеко від нашого кордону. З Польщі, Словаччини та Румунії надходить все більше повідомлень про ведмежу небезпеку. У Польщі неподалік Бещадського національного парку, що поряд кордону зі Словаччи...
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...