Схоже, що за останні кілька років, коли поліція не контролювала швидкісні обмеження на дорогах, частина водіїв встигла призабути відповідні вимоги ПДР. Тим більше, що вони кілька разів змінювалися (в 2011, 2012 та 2017 роках).
Але вже в понеділок, 8 жовтня, поліція почне використовувати прилади контролю швидкості TruCAM, тому журналісти вирішили нагадати, які обмеження по швидкості встановлені Правилами дорожнього руху України, передають Патріоти України.
З 1 січня 2018 року в населених пунктах рух усіх транспортних засобів дозволено зі швидкістю не більше 50 км/год. У той же час в житлових і пішохідних зонах швидкість обмежена 20 км/год.
На дорогах поза населеними пунктами і в населених пунктах, позначених знаком 5.47 з синім фоном, дозволена швидкість для легкових автомобілів складає:
- не більше 90 км/год;
- якщо дорога має розділені проїзні частини зустрічних напрямків (відбійник, бетонний роздільник, газон), то не більше 110 км/год;
- на автомагістралях, позначених знаком 5.1, не більше 130 км/год;
- легкових автомобілів з причепом не більше 80 км/год;
- автомобілям, якими керують водії зі стажем до 2 років, не більше 70 км/год;
- при буксируванні іншого автомобіля не більше 50 км/год.
Ці обмеження можуть змінюватися дорожніми знаками, якщо вони встановленими за правилами. У ПДР прямо вказано, що в разі, якщо знаки обмеження швидкості 3.29, 3.31 встановлені з порушеннями вимог ПДР або національних стандартів, а також залишені після усунення причин і обставин їх установки, водій не може бути притягнений до відповідальності за перевищення таких обмежень швидкості.
Нагадуємо, що штрафи передбачені за перевищення дозволеної швидкості на більш ніж 20 км/год. Також ПДР не дозволяють заважати іншим учасникам руху, рухаючись без потреби з дуже малою швидкістю.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...