Хіти тижня. Прийшов ввечері в резиденцію: В УПЦ КП заявили про спробу замаху на життя патріарха Філарета

Підозрюваним є колишній єпископ Чернігівський і Ніжинський.

Патріарх Філарет. Фото:УНІАНУкраїнська православна церква Київського патріархату заявила, що один з її єпископів намагався вчинити замах на патріарха Філарета. Про це йдеться в журналі засідання синоду від 27 липня, передають Патріоти України.

Інцидент стався 25 травня. Заштатний єпископ Севастьян (Возняк) разом з сином прийшов ввечері в неприйомні години і в цивільному одязі до Філарета в його резиденцію. Той якраз вечеряв.

Економка патріархії почула кроки в коридорі і вийшла з кухні. Єпископ бризнув в неї з балончика і разом з сином покинув резиденцію. Севастьян був затриманий 20 липня, йому обирали запобіжний захід у Шевченківському районному суді Києва.

Синод прийшов до висновку, що якби під газ потрапив Філарет, то через його вік це могло призвести до тяжких наслідків "аж до смерті". Тому священнослужителі визнали дії Севастьяна замахом і позбавили священного сану.

Преосвященний Севастьян (в миру Возняк Михайло Ярославович) був єпископом Чернігівським і Ніжинським, але був звільнений від управління єпархією в березні 2008 року на особисте прохання. При цьому він самоусунувся від керівництва єпархією задовго до цього, не здійснював в ній богослужінь і постійно проживав у Києві.

"Звільнивши преосвященного єпископа Севастьяна (Возняка) за штат, Священний Синод сподівався, що як монах і священнослужитель він одумається, покається і припинить порушення чернечих обітниць. Замість цього за десять років вказаний заштатний єпископ настільки схильний до гріха, що прийшов до злочинного наміру - замаху на вбивство предстоятеля церкви", - йдеться в журналі.

Джерело: LB.ua

Хіти тижня. "У мене жоден клієнт за ДТП не сів": Екс-адвокат Єфремова розповів, чому "не відмазав" актора від в'язниці

неділя, 27 вересень 2020, 19:00

Юрист стверджує, що популярність актора і викликаний цим громадський резонанс навколо справи зіграли проти артиста. Російський актор Михайло Єфремов, якого засудили до 8 років колонії загального режиму через ДТП зі смертельними наслідками, отримав би у...

Історія однієї деградації: Уславлений любов'ю до грошей пропагандистських шоу держави-агресора Віталій Козловський відпустив вульгарний жарт про коронавірус

неділя, 27 вересень 2020, 18:59

Привід для жартів був обраний дивний, враховуючи, що в Україні вже двісті днів триває карантин через COVID-19, а кількість підтверджених хворих наближається до двохсот тисяч.