Хіти тижня. Робить свою справу, таємно від голови: Вчені відкрили у людини другий мозок

Він розташовується в кишечнику, і австралійські вчені змогли зрозуміти принцип його роботи.

В Австралії вчені з'ясували, що в людському організмі знаходиться "другий мозок". Як пише Science Alert, він розташовується в кишечнику, і австралійські вчені змогли зрозуміти принцип його роботи, передають Патріоти України.

Ентеральна (кишкова. - ред.) нервова система (ЕНС) складається з багатьох мільйонів нейронів, що регулюють роботу шлунково-кишкового тракту. Вона периферійна і працює автономно від центральної (ЦНС), що складається з мозку і спинного мозку.

"Це насправді сам собі мозок", - заявив професор Університету Флиндерса Нік Спенсер, додавши, що ЕНС можна назвати і "першим мозком", оскільки ця система з'явилася раніше ЦНС в ході еволюції.

Фахівці проаналізували електричні імпульси в нейронах товстої кишки мишей і з'ясували, що ЕНС синхронно задіє збуджуючі і гальмуючі нейрони, які провокують скорочення м'язів в кишечнику.

Як стверджують автори дослідження, раніше науці було невідомо, що мільйони клітин ЕНС одночасно генерують електричні імпульси.

Опублікував: Олег Устименко

Режисер зізнався, чому Руслані не дали виступити у фіналі "Євробачення-2023"

субота, 10 червень 2023, 22:00

Режисер пісенного конкурсу "Євробачення-2023" Герман Нєнов відповів на хвилююче запитання шанувальників, чому співачка Руслана не виступила у гранд-фіналі, передають Патріоти України. Так, режисер пояснив, що цього року команда вирішила дати шанс іншим...

Ровесниця динозаврів: Дайвери зустріли унікальну коров'ячу акулу (відео)

субота, 10 червень 2023, 21:45

Група дайверів зняла на камеру найстаріший з видів акул, які нині існують, — цей звір з’явився за часів динозаврів. Він може сягати шести метрів у довжину, зазначають Патріоти України. Гаррет Клемент, Дантон Вест, Коннор МакТавіш і Маттео Ендріцці ближ...