Хіти тижня. "Рослина просто повільно гине": Українські вчені розвінчали популярний міф

Кактуси не захищають від комп'ютерного випромінювання.

Таку заяву зробив вчені Харківського ботанічного саду, передають Патріоти України.

Так, за словами ботаніків, існують кактуси, які відрізняються особливостями зростання. Приміром, у Бразилії на насичених ураном землях зростає Юбільманія. Звідти, власне, і пішов міф про те, що кактуси рятують від радіації.

Насправді ж, говорить заступник директора ботанічного саду Олег Сорокін, ці рослини не приймають радіацію. "Просто Юбільманія зростає в тих місцях, де можуть бути уранові поклади. Ось саме тому люди, можливо, через незнання, вирішили, що кактус поглинає радіацію", - зазначив Сорокін.

Але кактуси є такими собі "індикаторами", які показують, що в певному місці, можуть бути поклади урану. "Звертаюся до шановних кактусистів: не ставте квітку біля комп'ютера або телевізора - рослина просто повільно гине, і все", - резюмував вчений і додав, що кактуси дуже люблять сонце.

Мобілізація в Україні: Коли можна не з'являтися в ТЦК після вручення повістки

понеділок, 2 жовтень 2023, 12:27

В Україні немає нормативно-правового документа, який регулював би всі питання, пов'язані з врученням повісток. Про це повідомив юрист Михайло Лобунько, передають Патріоти України. Він зазначив, що варто керуватися законом України "Про мобілізаційну пі...

Стало відомо, хто з українців ризикує залишитися без виплат пенсій: озвучено категорії

понеділок, 2 жовтень 2023, 11:57

Виплату пенсії можуть зупинити, якщо українець не використовує свій банківський рахунок більш ніж 6 місяців. Щоб цього уникнути, треба хоча б раз за вказаний період провести транзакцію своєю пенсійною карткою, передають Патріоти України. Наприклад, мо...