Таку заяву зробив вчені Харківського ботанічного саду, передають Патріоти України.
Так, за словами ботаніків, існують кактуси, які відрізняються особливостями зростання. Приміром, у Бразилії на насичених ураном землях зростає Юбільманія. Звідти, власне, і пішов міф про те, що кактуси рятують від радіації.
Насправді ж, говорить заступник директора ботанічного саду Олег Сорокін, ці рослини не приймають радіацію. "Просто Юбільманія зростає в тих місцях, де можуть бути уранові поклади. Ось саме тому люди, можливо, через незнання, вирішили, що кактус поглинає радіацію", - зазначив Сорокін.
Але кактуси є такими собі "індикаторами", які показують, що в певному місці, можуть бути поклади урану. "Звертаюся до шановних кактусистів: не ставте квітку біля комп'ютера або телевізора - рослина просто повільно гине, і все", - резюмував вчений і додав, що кактуси дуже люблять сонце.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...