Хіти тижня. Розкол у церкві Путіна-Гундяєва: Священики Московського патріархату відмовляються заповнювати бланки проти помісної церкви

У Кам’янець-Подільській єпархії УПЦ МП та частково у Київській священнослужителі відмовляються підписуватись під зверненням до вселенського патріарха з проханням не створювати на основі "розкольницьких організацій" Українську автокефальну церкву.

Про це у Facebook написала київська журналіста та координатор групи "За єдину помісну церкву" Ярослава Міщенко, білш відома під творчим псевдо "Лана Самохвалова", передають Патріоти України.

"Я дякую священикам та благочинним Кам’янець-Подільської єпархії, частково - Київської за те, що вони відмовилися від ганьби - централізованого заповнення “листів - ябєд” Святішому Варфоломію, умовляючи Його не “давати розкольникам” визнання. Дуже цікаво, що там відбувається на Волині", - зазначила вона.

На думку Міщенко, такі релігійні діячі невдовзі стануть тими, хто долучиться до творення оновленої української православної церкви. "Дорогі отці, я віддаю вам належне: я розумію, як ви уразливі, розумію, що вам знадобилася вся ваша мужність. Не жалійте про це. І, не хочу підігрівати ваше самолюбство (але не втримаюсь): в історії створення цієї Церкви ваші імена ніколи не будуть вкриті ганьбою, бо ви будете її співтворцями. Ви будете серед тих, хто вивів наш народ з московської юрисдикції і позбавив їх страшного внутрішнього дисонансу", - додала журналістка.

Міщенко також розповіла, як відреагували на ініціативу церковного керівництва УПЦ МП на Херсонщині. "І позитивна новина. Бачте попіл на малюнку? Це горів стос бланків на одній Херсонській парафії УПЦ МП. Одразу після літургії священик показав бланки листів і вся парафія одностайно вирішила спалити оці бланки", - повідомила координатор групи "За єдину помісну церкву".

Опублікував: Олег Устименко

У Києві встановили дизайнерський "сміттєвий павільйон" (фото)

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 5:48

У Києві на Чоколівці встановили павільйон для сортування сміття із компостером. Про це пише The Village. Зазначається, що проєкт Trash Pavilion розробила архітектурна студія Formografia під час воркшопу із зміни публічного простору Чоколівки. У павільй...

Хіти тижня. Експерт назвав хвороби з 1100-відсотковим ризиком смерті при коронавірусі

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 1:00

За словами академіка, деякі захворювання збільшують ризик госпіталізації в шість разів. Серцево-судинні захворювання ускладнюють перебіг коронавіруса, збільшуючи ризик госпіталізації в шість разів, а ймовірність смерті зростає в 12 разів або на 1100 ві...