Хіти тижня. Ще далі від Московії: Чи змінить томос дату святкування Різдва на загальноєвропейську?

Адже Вселенській патріархат, грецькі церкви давно відмовився від помилкового Юліанського календаря

"Питання календаря не розглядається в контексті томосу. Змін календаря не буде. Це питання, яке потребує окремого рішення, і це рішення прийматиме сама церква", - зазначив керівник інформаційного відділу УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), передають Патріоти України.

Євстратій припустив, що у майбутньому можна перейти на користування григоріанським календарем, якщо буде у цьому потреба. "Є прихильники нового календаря, і є противники. І тому ми не можемо допустити, щоб церква поділилася ще й у питанні календаря", - підкреслив він.

На думку Євстратія, фейки про перенесення православних свят, зокрема Різдва, запускають з російського боку. Вони повинні посіяти недовіру і ворожнечу.

Зараз Українська православна церква користується традиційним юліанським календарем і святкує Різдво 7 січня. Західні християни дотримуються григоріанського, і в них це свято припадає на 25 грудня.

У небі над Києвом сьогодні дуже особливе місячне сяйво

субота, 4 лютий 2023, 23:36

Сьогодні у небі над Києвом можна спостерігати місячне явище – гало. Це оптична ілюзія, через яку Місяць оточує велике яскраве кільце. Гало – оптичне явище в атмосфері, що виникає внаслідок заломлення і відбиття світла у льодяних кристалах. "Це разюче і...

На Харківщині 16-річні підлітки вбили двох жінок

субота, 4 лютий 2023, 22:43

На Харківщині поліція викрила двох 16-річних підлітків у вбивстві двох жінок. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Харківської області, передають Патріоти України. "2 лютого близько 1:00 до чергової частини Чугуївського районного управління пол...