Хіти тижня. "Сюрприз" від податківців: Стало відомо про підготовку важливого нововведення в Україні

Уряд представив новий законопроект, яким сподівається "вбити двох зайців" - розширити податкову базу і знизити суму платежу, що буде стимулювати підвищення зарплат і надходження до Пенсійного фонду у розмірі 5 млрд грн.

Андрій Рева

Йдеться про введення регресивної шкали сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передають Патріоти України.

Ухвалення цього законопроекту дозволить збільшити надходження Пенсійного фонду без збільшення ставки ЄСВ, уточнив чиновник. "Мова йде про введення регресивної шкали сплати ЄСВ на всю суму отриманої зарплати. Сума (з якої нараховується ЄСВ - Ред.) буде рости, але відсоток знижуватися", - сказав Рева.

Наразі гранична сума, з якої стягується єдиний соцвнесок за ставкою 22%, обмежена 15 мінімальними зарплатами - 55,8 тис. гривень.

"Після введення регресивної шкали сплати ЄСВ без обмеження суми зарплати бюджет Пенсійного фонду додатково отримає 5 мільярдів гривень", - сказав Рева. За словами міністра, це нововведення торкнеться 60 тисяч осіб, які отримують високі зарплати.

Раніше Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді об'єднати звітність по єдиному соціальному внеску і податку на доходи фізичних осіб. Законопроект розроблений Міністерством фінансів і затверджений на засіданні уряду 20 грудня 2017 року.

Опублікував: Олег Устименко

Резонанс тижня. Від коронавірусу помер відомий український журналіст

субота, 5 грудень 2020, 1:00

Він був одним із засновників Народного Руху, одним з тих, хто боровся за незалежність України, хто був в перших рядах українського відродження в Дніпрі. У Дніпрі від COVID-19 помер журналіст, екскореспондент "Радіо Свобода" Геннадій Сахаров, який стояв...

Анти-антибіотик: Вчені знайшли новий диво-препарат

субота, 5 грудень 2020, 0:21

Поступово список дієвих антибіотиків скорочується, і на горизонті знову може нагадати про себе "темна епоха медицини". Відкриття антибіотиків стало одним з найважливіших досягнень людства за ХХ століття, проте десятки років надмірного застосування прив...