
У січні 2019 року споживачі газу, які не мають лічильників у квартирах, одержали завищені платіжки. Експерт пояснила, яким чином газовикам вдалося обдурити наївних українців, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.
Наприклад, якщо в грудні платіжка для київської сім'ї, в квартирі якої зареєстровано дві особи, і вони використовують газ лише для приготування їжі, склала 73,39 грн, то у січні довелося сплатити вже 167,56 грн.
Тетяна Бойко, експерт з енергетичних питань, в ефірі "ObozTV" пояснила, що українці стали жертвами обману газовиків, які звернулися до суду, і домоглися повернення радянських нормативів споживання.
Експерт розповіла, що кілька років тому, компанії, що надають газові послуги, зібрали кошти в інвестиційних програмах для встановлення квартирних лічильників. Частині українців все ж встановили лічильники. Тим же, у кого з газових приладів тільки плита, лічильники не поставили. Зібрані гроші вже витрачені, на жаль, не на лічильники.
Тепер газовики виграли Вищий адміністративний суд і повернули радянські нормативи, які, на думку Тетяни Бойко, є сильно завищеними. Але споживачі, які не мають лічильника, не можуть довести зворотнього.
Гроші українцям ніхто не поверне, оскільки, з точки зору закону, газовики нічого не порушили. Тут справа не в законності, а в моральному аспекті ситуації, стверджує експерт.
Бойко вважає, що уряд займеться цією проблемою, якщо споживачі піднімуть шум і почнуть масово скаржитися в НКРЕКП.
З початком Чемпіонату світу з футболу 2026 року у всіх виникає лише одне питання: яка країна стане чемпіоном світу? Але так званий "живий Нострадамус" вважає, що має відповідь, передають Патріоти України з посиланням на The Daily Star. 39-річного брази...
Міністерка юстиції Німеччини Штефані Губіґ під час візиту до Києва прокоментувала обговорення в Європейському Союзі щодо можливого перегляду умов тимчасового захисту для українських громадян, зокрема чоловіків призовного віку, передають Патріоти Україн...