Хіти тижня. ТОП-8 міфів про алкоголь: У чомусь ви помилялись!

Чи справді зігріває алкоголь? Запивати, чи закусувати? Кілька розвінчаних міфів під катом.

Здається, що з алкоголем ми на "ти" і прекрасно знаємо, як правильно його вживати, що з чим можна змішувати, а що з чим - категорично забороняється, знаємо, як краще лікуватися від похмілля і як позбутися запаху алкоголю в невідповідний момент. Однак не всі наші знання про алкоголь відповідають дійсності. Чи знімає алкоголь стрес і чи можна обдурити алкотестер - Патріоти України пропонують прочитати нижче.

  • Запивати не можна, потрібно закушувати

Твердження про те, що спиртні напої правильніше закушувати, а не запивати, можна вважати справедливим лише частково. Слід враховувати той факт, що закуски бувають різні: холодні і гарячі. Дію холодних закусок можна прирівняти до випадку, коли людина запиває. Вони погано нейтралізують спирт, і він досить швидко всмоктується в кров. Тобто, немає майже ніякої різниці між соками, морсами і фруктами, овочевими салатами. Інша справа - гарячі і жирні страви. Супи, рагу завжди будуть до речі до столу з алкоголем. Вони пригнічують всмоктування етанолу і справедливо вважаються найкращими закусками, зменшуючи вираженість сп'яніння.

  • Алкоголь знімає стрес

Тут питання дози і вміння. Якщо прийняти трохи, то, дійсно, виділення ендорфінів призведе до деякого підняття настрою. Однак потрібно вміти вчасно зупинитися. Адже похмілля і пригнічений стан свідомості - стрес ще більший. Але зупинитися в стані легкого сп'яніння вже непросто.

  • Алкотестер можна обдурити

Існує кілька прийомів, які нібито допомагають обдурити алкотестер, в тому числі спеціальні м'ятні цукерки, особлива техніка дихання і так далі. Всі вони помилкові, так як спрямовані на маскування специфічного запаху, а прилад працює зовсім по-іншому. Він містить спеціальну речовину, яка вступає в реакцію з парами спирту, що містяться в диханні, так що чим у тебе пахне з рота - йому абсолютно все одно.

  • Дорогий алкоголь менш шкідливий

У дорогому алкоголі міститься точно такий же етанол, що і в самогоні, і на обмін речовин він справляє те ж саме діяння. Інша справа, що в дешевих напоях і крім спирту всякої гидоти вистачає, а благородні напої п'ють зазвичай заради відтінків смаку. А значить, повільно і потроху. Тому і шкоди від спирту для організму в деяких випадках виходить трохи менше.

  • Алкоголь зігріває

Люди впевнені в тому, що спирт має зігріваючі властивості. І тому немає нічого кращого для замерзлої людини, ніж ковток міцного напою. Однак в цьому твердженні міститься лише частка істини. Насправді зігріваючий ефект алкоголю оманливий і навіть небезпечний. Зігрівають організм лише перші 50 г горілки або коньяку. Розширюючи судини, вони нормалізують кровопостачання внутрішніх органів. Подальше прийняття алкоголю посилює кровообіг в шкірі, що приносить приємне відчуття тепла. Однак в цьому випадку посилюється і тепловіддача організму. У людини зберігається суб'єктивне відчуття обігріву, але організм охолоджується ще більше.

  • Міцна кава може протверезити

На жаль, насправді цей метод не працює. Дослідження показує, що чашка кави може протистояти сонливості, викликаній дією алкоголю, але вона не зможе тебе швидше протверезити. Ти тверезієш в міру того, як твій організм засвоює алкоголь, і ти не можеш прискорити цей процес за допомогою кофеїну. Міф про витвережуючу дію кофеїну може привести навіть до небезпечних наслідків. Замість того щоб заспокоїтися і заснути, п'яна людина отримує додаткову порцію енергії, яка спільно з дією спиртного може привести до досить сумних наслідків.

  • В алкоголі немає калорій

Типова помилка багатьох жінок - строго підраховувати всі з'їдені калорії і не звертати жодної уваги на випиті. Будь-який алкоголь дуже калорійний, а невизнання цього факту позначається не тільки на здоров'ї, але і на фігурі. Енергетична цінність алкоголю збільшується відповідно збільшенню градуса напою. Найвищий показник калорійності у горілки. При цьому горілка не має поживних властивостей, всі калорії привносяться виключно за рахунок спирту. Калорійність вина зумовлена вуглеводами, які легко розщеплюються і легко згорають. Відповідно, вино не так негативно позначається на фігурі. Але слід пам'ятати, що чим більше калорій потрапило в організм, тим довше вони згорають.

  • Змішування декількох напоїв робить нас п'янішими

Думка про те, що не можна змішувати алкогольні напої, щоб уникнути надмірне сп'яніння, є одним з найбільш поширених. Наприклад, якщо ти почала пити вино, то весь вечір потрібно пити вино і ні в якому разі не переходити до горілки або шампанського. Насправді вирішальне значення має не кількість змішуваних напоїв, а загальна кількість випитого алкоголю. Тільки загальна кількість алкоголю, а також з'їдена тобою їжа, яка може уповільнити або прискорити його засвоювання, впливає на сп'яніння. Загальна кількість спирту, а не поєднання напоїв, які містять його, впливає на інтоксикацію організму і її наслідки.

Джерело: lady.tochka.net

Хіти тижня. "Все в го*не и моче, отношение к пациенту - пи**ец! Су*а, нет слов!": Киянин шокував розповіддю про реалії коронавірусної лікарні

четвер, 29 жовтень 2020, 3:00

У Києві пацієнтів з коронавірусом лікують у лікарні в жахливих умовах з антисанітарією та неналежним ставленням медичного персоналу до хворих. Також мають місце інциденти з крадіжками медичного обладнання. Про ситуацію в інфекційному відділенні клінічн...

Хіти тижня. "Земля тряслась - як наші груди, змішались у купу коні, люди ...": В Одесі сталося криваве "побоїще" (відео)

четвер, 29 жовтень 2020, 2:00

Інцидент стався в кафе "Фанконі". Як видно на кадрах, спочатку почалася бійка між хлопцями, в ній брали участь і дівчата. У бійку втрутилися поліцейські. В результаті інциденту щонайменше в одного з учасників було сильно розбите обличчя.