Хіти тижня. Вчені дослідили мозок "сов" і "жайворонків" і зробили несподівані висновки

Британські дослідники з Бірмінгемського університету показали різницю в мозку "сов" і "жайворонків". Дослідники відібрали 38 добровольців, із них 14 - чоловіків, повідомляють Патріоти України.

16 людей вставали вранці, інші ж звикли прокидатися пізно. За словами вчених, "сови" постійно відчувають невідповідність між біологічними і соціальними годинами. Саме тому вчені вирішили дізнатися, чому люди з таким хронотипом відчувають труднощі зі звичним графіком.

Учасників сканували за допомогою магнітно-резонансної томографії під час виконання тестів на увагу. У тесті добровольці повинні назвати колір слова, яке забарвлене в інший відтінок. Завдання проводили в різний час протягом дня з 8:00 до 20:00.

Результати показали, що "жайворонки" реагували швидше в ранкові години і демонстрували значну перевагу в тестах над "совами". Однак, у вечірній час "сови" краще впоралися із завданнями порівняно з "жайворонками", але їхня перевага не була настільки суттєвою.

Кількість нейронних зв'язків у зазначених ділянках мозку в "жайворонків" виявилося значно вищою, ніж у "сов" в усі проміжки часу. Ці показники свідчать про те, що "сови" страждають від навантажень звичайного робочого дня.

Щільність нейронних зв'язків у тій області мозку, що передбачає кращу працездатність і найменшу сонливість, була значно вища у "жайворонків" у всі часові відрізки. У "сов" ці нейронні зв'язки ослаблені протягом усього робочого дня.

У Польщі подружжя з України катувало та ґвалтувало 3-річного хлопчика

вівторок, 3 жовтень 2023, 13:41

У Польщі триває розслідування справи щодо чоловіка та жінки з України, яких звинувачують у катуванні та зґвалтуванні 3-річного хлопчика. Про це пише польське видання onet.pl, передають Патріоти України. У Кракові 26-річного Віталія С. та його співмешка...

Бідолашний загинув прямо на березі річки: На Київщині шершні до смерті закусали чоловіка (фото)

вівторок, 3 жовтень 2023, 13:32

У селі Антонів Київської області виявили тіло чоловіка. Обставини його дивної загибелі шокують, зазначають Патріоти України. Як розповіли у прес-службі поліції Київщини, 2 жовтня він пішов до місцевої річки спилювати дерево. Втім, там оселилися шершні,...