Британські дослідники з Бірмінгемського університету показали різницю в мозку "сов" і "жайворонків". Дослідники відібрали 38 добровольців, із них 14 - чоловіків, повідомляють Патріоти України.
16 людей вставали вранці, інші ж звикли прокидатися пізно. За словами вчених, "сови" постійно відчувають невідповідність між біологічними і соціальними годинами. Саме тому вчені вирішили дізнатися, чому люди з таким хронотипом відчувають труднощі зі звичним графіком.
Учасників сканували за допомогою магнітно-резонансної томографії під час виконання тестів на увагу. У тесті добровольці повинні назвати колір слова, яке забарвлене в інший відтінок. Завдання проводили в різний час протягом дня з 8:00 до 20:00.
Результати показали, що "жайворонки" реагували швидше в ранкові години і демонстрували значну перевагу в тестах над "совами". Однак, у вечірній час "сови" краще впоралися із завданнями порівняно з "жайворонками", але їхня перевага не була настільки суттєвою.
Кількість нейронних зв'язків у зазначених ділянках мозку в "жайворонків" виявилося значно вищою, ніж у "сов" в усі проміжки часу. Ці показники свідчать про те, що "сови" страждають від навантажень звичайного робочого дня.
Щільність нейронних зв'язків у тій області мозку, що передбачає кращу працездатність і найменшу сонливість, була значно вища у "жайворонків" у всі часові відрізки. У "сов" ці нейронні зв'язки ослаблені протягом усього робочого дня.
Станом на лютий 2025 року, середня вартість однокімнатної квартири в Рівному на вторинному ринку становить 44 тисячі доларів США, що є одним із найвищих показників в Україні. Основними причинами такого зростання є подорожчання будівельних матеріалів та...
Після січневого зростання в Україні інфляції з 12% до 12,9% експерти припускають її уповільнення в лютому до 13,6-13,8% у річному вимірі. Про те, як змінюватимуться ціни в лютому і що на це впливатиме, читайте в матеріалі OBOZ.UA. Головні прогнози: що ...