Хіти тижня. "Вчепилася у волосся": У Латвії розгорівся гучний скандал через російську мову в автобусі

У Латвії пасажирка Лінда посварилася з водієм рейсового автобуса Рига - Даугавпілс через знання національної мови, повідомляють Патріоти України.

За її словами, жінка, яка сиділа за кермом автобуса, прикидалася, що не знає латиську мову, в результаті чого вона проїхала потрібну зупинку.

"Показала квиток, жінка-водій відповіла російською, хоча я до неї зверталася латиською... Моя трирічна дитина не зрозуміла, що вона сказала. Чому взагалі з нами говорять іноземною мовою?" — запитує Лінда.

Автобус зупинився на зупинці у Лієлварде, але двері не відчинилися. Жінка-водій сказала щось російською. Пасажирка почала наполягати, щоб її випустили, але автобус поїхав далі.

"Закричала, щоб нас випустили!... Я вчепилася у волосся шофера, що ще могла зробити, якщо латиською не розуміє, — нехай випустить, тоді вона випустила десь у полі. Тяглися по дощу і вітру, не від зупинки, а звідкись, де навіть зупинятися не можна. Бо я говорю латиською... Мені що, іноземну мову вчити, щоб доїхати від Риги до Лієлварду на автобусі?" — запитує обурена Лінда.

Як повідомила фахівець зі зв'язків із громадськістю автотранспортної дирекції Ліліта Пелчере, дирекція проінформована про інцидент.

Проте Лінда не хоче писати скарги в Центр державної мови і поліцію. Однак керівник департаменту контролю мови Центру державної мови Інгріда Берзиня запевнила, що інспектори проведуть перевірку Даугавпілського автобусного парку. Якщо з'ясується, що водій не знає державної мови, їй може загрожувати грошовий штраф від 35 до 280 євро.

Мобілізація в Україні триває: Яке покарання загрожує чоловікам у разі порушення військового обліку

середа, 29 березень 2023, 16:23

Неявку до військкомату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) після належного отримання повістки в Україні кваліфікують як ухилення від мобілізації. Це тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі від ...

Донор сперми, який став батьком 550 дітей, постане перед судом: У чому його звинувачують

середа, 29 березень 2023, 16:05

Музикант із Гааги, який став біологічним батьком для 550 дітей, постане перед судом. Фонд Donorkind в Нідерландах хоче заборонити 41-річному Джонатану Меєру здавати сперму. Як пише news.yahoo.com, усе це на тлі звинувачень у тому, що його плідне донорс...