Хіти тижня. Вперше за 27 років: Киріопасха - що відомо про найрідкісніше свято, яке віщує розпад імперій

В цьому році вперше з 1991 року передвеликодня Велика субота збігається з іншим православним святом – Благовіщенням. Такі збіги у минулому були передвісниками великих потрясінь.

Звернемо увагу, що Благовіщення Пресвятої Богородиці християни відзначають щороку 7 квітня, а Велика субота – є плаваючою датою. Збіг цих двох релігійних свят є надзвичайною рідкістю, яка повториться лише через кілька десятиліть. Вона називається Киріопасха, передають Патріоти України.

Підкреслимо, що найближче таке свято буде лише раз в XXI столітті – в 2086. Після цього Киріопасха настане аж в 2159 році.

Уточнимо, що в цей день православні чекають подій всесвітньо-історичного масштабу. В останній раз такий збіг відбувався в 1991 році, коли влітку, тобто незабаром після Киріопасхи стався розпад Радянського Союзу.

А передостанній раз був в 1912 році. У той рік не відбулося ніяких історичних подій. Проте, через два роки почалася Перша світова війна. Розвалилися чотири імперії - Російська, Німецька, Австро-Угорська та Турецька, також царство Болгарія, загинуло королівство Чорногорія...

Опублікував: Олег Устименко

Хіти тижня. Неймовірні історії війни: "Ожив" у морзі і попросив закурити

п’ятниця, 20 вересень 2019, 1:00

Оператора-навідника БМП із позивним «Льова» зарахували до загиблих, а він… заговорив. Неймовірну історію розповіло видання Північ, передають Патріоти України. 13 лютого 2015 року. Донецький напрямок. У морзі прифронтового шпиталю стоїть цілковита нічна...

Хіти тижня. Український пілот проходить підготовку на винищувачі Нацгвардії США (фото)

п’ятниця, 20 вересень 2019, 0:35

Українець сів за штурвал Ф-15. Український пілот Олексій Мес проходить підготовку на винищувачі Ф-15 Національної гвардії США (144 авіакрило). Про це повідомляється на сторінці 144th Fighter Wing у Фейсбук, передають Патріоти України.