Хіти тижня. Заборона торгувати домашнім м'ясом в Україні: З'явилось важливе роз'яснення

За словами глави Держпродспоживслужби, поки мова йде про обмеження кількості "дворового" забою.

У квітні 2018 року набувають чинності правила, якими обмежується кількість "дворового" забою тварин (не на бойні). Про це сказав голова Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв'ю БізнесЦензор, передають Патріоти України.

За словами Лапи, на сьогоднішній день в Україні близько 400 боєнь. "Географія розташування різна. У деяких випадках максимальний радіус 20 км", - відзначає він.
Глава Держпродспоживслужби уточнив, що поки мова йде про обмеження кількості "дворового" забою. Тобто, починається частковий перехід на "централізований" забій тварин шляхом зменшення кількості забитих тварин не на бойні (подвірно) в день.
"Раніше можна було забивати три голови в день, а тепер три голови в тиждень. Якщо порахувати по три голови в тиждень, то це 150 голів на рік. Якщо забиваєш менше, то можна це робити для себе. Але якщо більше, то мова йде про бізнес, який повинен працювати за правилами", - вважає глава служби.
Що стосується повної заборони подвірного забою, то поки це тільки законодавча пропозиція. "Я читав у багатьох ЗМІ, що буде заборона продавати "домашнє м'ясо". Відверта брехня. Можна привезти на бійню, забити і потім реалізувати на ринку. Заборони на реалізацію немає. Просто забій повинен проводитися відповідно до вимог, які існують у всіх цивілізованих країнах", - зазначив він.
За даними Держпродспоживслужби, в середньому 70-80% продукції, яка продається на ринках - це перекупники, які їздять по селах і збирають тварин.
Опублікував: Олег Устименко

Підвищення неминуче? Стало відомо, як зростуть платіжки за світло з новим тарифом на електроенергію

неділя, 28 травень 2023, 11:30

В Україні, ймовірно, вже з 1 червня буде новий тариф на електроенергію для побутових споживачів. Він буде єдиним для всіх, без диференціації за обсягами споживання. Експерти вже порахували, як зміняться платіжки за світло з новим тарифом. Про це написа...

На Балі гола туристка увірвалася на виставу в храмі, щоб виразити "протест", і поплатилася (відео)

неділя, 28 травень 2023, 10:47

Гола німецька туристка потрапила під арешт після того, як увірвалася на сцену храму на Балі під час священнодійства. На відео події звернуло увагу видання Daily Mail, передають Патріоти України. 28-річній Дар'ї Тушинські відмовили у купівлі квитка на і...