Хіти тижня. Загроза нового Чорнобиля в Україні: З'явився невтішний прогноз (відео)

До 2020 року закінчується термін експлуатації 12 атомних енергоблоків з 15.

Ілюстрація: 24tv.ua

Майже всі блоки атомних електростанцій в Україні в найближчі роки вичерпають свій термін експлуатації. Незважаючи на це, їх продовжать використовувати, оскільки альтернативних джерел енергії у країни немає. Таку думку висловила в ефірі ObozTV експерт з питань атомної енергетики Ірина Головко, повідомляють Патріоти України.

"Ми зараз маємо чотири працюючі атомні електростанції, Чорнобильська не працює. Це 15 атомних енергоблоків. Вони всі були побудовані за радянських часів. Деякі були добудовані при Україні, але на 90% побудовані за часів СРСР. У них є свій термін експлуатації - 30 років", - розповіла Головко.

За її словами, до 2020 року закінчується термін експлуатації 12 атомних енергоблоків з 15. "Кожен блок має свій термін експлуатації. Найстаріші енергоблоки - на Рівненській АЕС. Там термін експлуатації для двох блоків закінчився ще в 2010-11 роках. На Південноукраїнській АЕС термін експлуатації закінчився в 2013 році", - повідомила експерт.

Як зазначила Головко, зараз уряд вирішив продовжити термін експлуатації блоків ще на 10 років. "Нам необхідно розуміти, що ми не можемо через 10 років покладатися на існуючі сьогодні реактори, оскільки вони вичерпують свій термін експлуатації", - підкреслила вона.

"Абсолютно безпечною не є жодна атомна електростанція. Вибух або аварія з будь-яким масштабом наслідків може статися на будь-якому реакторі світу, України зокрема. Ніхто не може передбачити, де буде наступна катастрофа", - додала експерт. Також вона висловила думку, що альтернативу атомним електростанціям України необхідно будувати вже сьогодні.

Хіти тижня. Експерт назвав хвороби з 1100-відсотковим ризиком смерті при коронавірусі

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 1:00

За словами академіка, деякі захворювання збільшують ризик госпіталізації в шість разів. Серцево-судинні захворювання ускладнюють перебіг коронавіруса, збільшуючи ризик госпіталізації в шість разів, а ймовірність смерті зростає в 12 разів або на 1100 ві...

Оцінили талант: Українського футболіста хочуть зробити гравцем збірної Німеччини

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 0:32

Українець нещодавно дебютував на дорослому рівні, зігравши в товариському матчі проти "Регенсбурґа". 18-річного українського форварда "Нюрнберга" Еріка Шуранова можуть натуралізувати в Німеччині, інформують Патріоти України. Як повідомляє Bild, за футб...