Кішки проти собак: Яких домашніх улюбленців найчастіше заводять українці

Близько половини наших співгромадян утримують, або не проти обзавестись якоюсь домашньою твариною

Українці виявилися великими шанувальниками домашніх вихованців. Так, майже у чверті населення (27%) вдома живуть коти з собаками. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, яке провела компанія Research & Branding Group, зазначають Патріоти України.

З тих, хто тримає одного вихованця, більшість любителів котів: їх 15%, в той час, як лише 10% вважають собак. Більшість віддає перевагу котам, ніж собакам: так любителів вусатих друзів 15%, в той час, як лише 10% вважають собак. А ось практично половина населення нашої країни – 49% - виключають утримання домашніх тварин.

Крім цього, вибір "меншого брата" може багато розповісти про особистість людини. "Наприклад, кошатники більш інтровертніші і менш емоційно стійкі, ніж любителі собак, які більш розважливі і пристосовуються", - повідомляють автори дослідження. Також, за результатами дослідження, жінки частіше вибирають кішок, а чоловіки – собак. Має значення і географічне розташування.

"Домашніх улюбленців утримують більше половини жителів західних і південних частин країни. Сільські жителі є лідерами в утриманні домашніх тварин, серед яких четверо з п'яти живуть у будинку кішок або собак. А серед міських жителів пухнастих улюбленців заводить лише кожен третій. Сільські жителі в рівній мірі тримають, як тільки кішок, так і тільки собак. У той час, коли серед городян кількість кошатників в два рази перевищує кількість собачників" – переконані автори дослідження.

Також половина власників (50%) "розділяють" стіл з тваринами, чверть (26%) – готують натуральне харчування, а 22% - купують корм. На думку ветеринарів, правильно поводяться лише останні.

"Зі столу вихованців категорично протипоказано годувати. Їм не можна смажене, жирне, солоне. Злаки і зелень тільки в обмежених кількостях. До того ж, у них є денна потреба в м'ясі, яка у кішок більше, ніж у собак. Так що рекомендують давати якісний, правильно підібраний корм. Можна готувати і вдома, але тільки за рекомендаціями фахівця, щоб підтримати баланс у їжі самостійно", - повідомляє лікар-ветеринар Наталія Сантай.

Опитування було проведено в період з 5 по 16 жовтня 2018 року, серед 1801 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка проводилася по всьому населенню України, крім тимчасово окупованих територій (Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя").

Джерело: РБК-Україна

Дуже рідкісна і дуже отруйна: Під Києвом на порозі будинку виявили червонокнижну гадюку Нікольського (відео)

субота, 3 травень 2025, 17:48

Гадюка Нікольського занесена до Червоної книги України. Одну з таких змій помітили на приватному подвір’ї у Бабинцях – лише за 500 метрів від лісу та близько 10 метрів від поля, повідомили у Бучанській міській раді. . Гадюка Нікольського – рідкісний, ...

Філологічні хащі орнітології: Як українською назва птаха, що російською зветься "чайка", і що то за пернатий, котрого українці спрадавна визначили як "чайка"

субота, 3 травень 2025, 17:34

Чи здогадувалися ви, що птахи, яких ми звикли називати чайками, насправді мають іншу назву, і чайка — це русизм?З орнітологічної точки зору чайка та мартин — це різні птахи, зазначають Патріоти України. Як пояснює Департамент парків та рекреації Дніпр...