Мешканці окупованих міст Донбасу масово відмовляються купувати російські товари, а продукти з позначкою "зроблено в ДНР" взагалі відлякують покупців. Про це розповіли мешканці тимчасово окупованих територій Донбасу виданню Сегодня, передають Патріоти України.
За їхніми словами, російські продукти дорогі і несмачні, тому щоб задовольнити попит на українські товари, підприємці усіма правдами і неправдами везуть їх з територій, підконтрольних Києву.
"Я завжди був проти продуктових блокад. Ну що вони очікували - що люди почнуть з голоду помирати на вулицях? Навіщо так робити? Господарі торгових точок поїхали на підконтрольні території, затарились там товаром і відповідно, продавець отримав дохід, і бюджет України отримав свої податки . Що поганого? Все одно ж везуть!" - каже один із жителів окупованого Донецька.
Як зазначають місцеві жителі, на полицях супермаркетів на окупованій Росією частині Донбасу повно українських товарів - це і консервація, і молочна продукція, і заморожені продукти та багато іншого.
"Цікаво, що місцеві виробники досі не почали писати на своїх етикетках слово "ДНР". Скрізь "Адреса виробника - Україна, місто Донецьк". Гріє душу, знаєте ... Хоча біля місцевих товарів продавці ставлять прапорець "Зроблено в "ДНР". Багатьох покупців це відштовхує", - поділилася спостереженнями місцева мешканка Жанна Климова.
"Хто б сказав в 2013-му, що ми будемо їздити в Бахмут за продуктами, ліками і одягом - в житті б не повірив! І що різниця цін буде дика. Сири, дитяче харчування - все в 3-4 рази дешевше", - додав мешканець Донецька Євген.
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Конфлікт стався 11 липня. У соцмережах опублікували відео щодо виникнення конфліктної ситуації громадянами та військовослужбовцями, повідомляють Патріоти України. "Встановлено, що працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки...