"Кому молитися, або Що зміниться після Об’єднавчого Собору українських православних церков", - блогер

"У суботу, 15 грудня, в Софійському соборі Києва, розпочнеться Об'єднавчий собор українських церков, на якому планують оголосити про створення єдиної помісної православної церкви в Україні. Також під час Собору оберуть патріарха об'єднаної церкви та затвердять її статут", - пише у своєму блозі Андрій Дрозда, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

Хто візьме участь у Соборі?

Об'єднавчий Собор – це зібрання духовенства та вірян українських православних церков. Заплановано, що в Соборі візьмуть участь три українські церкви: Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та Українська православна церква Московського патріархату.

Усі єпископи цих церков отримали офіційні запрошення від Вселенського Патріарха Варфоломія. Кожен запрошений має право взяти з собою на Собор одного священника, а також одного ченця чи мирянина.

Від УПЦ КП у Соборі візьмуть участь понад 40 єпископів – це найбільше представництво з-поміж усіх трьох запрошених церков. УАПЦ на Соборі представлятимуть 14 єпископів.

Найімовірніше, що від УПЦ МП на Собор приїдуть лише декілька єпископів, які наважаться порушити заборону Синоду своєї церкви. Раніше УПЦ МП офіційно відмовилася від участі в Соборі, а 56 архієреїв цієї церкви відправили назад свої листи-запрошення Вселенському Патріархові Варфоломієві.

Головуватиме на Соборі представник Вселенського патріарха єпископ Константинопольської православної церкви, митрополит Гальський Еммануїл. Також серед учасників Собору буде Президент України Петро Порошенко.

Що вирішать на Соборі?

Під час Собору оголосять про створення нової православної церкви, а також оберуть її найвищого ієрарха. Новообраний патріарх поїде до Стамбула, щоб отримати Томос про автокефалію української церкви з рук Вселенського Патріарха Варфоломія.

Заплановано, що обрання глави нової церкви відбудеться в два тури. Спочатку всі учасники Собору висунуть кандидатів і проголосують за них. Голосувати зможуть всі учасники Собору: єпископи, священики і миряни. За підсумками голосування визначаться три кандидати. Серед них главу об'єднаної церкви обиратимуть лише єпископи.

Також на Соборі затвердять статут нової церкви і її офіційну назву: Православна церква в Україні. Саме так грецькою мовою звучать назви православних церков різних країн: Православна церква в Сербії, Православна церква в Болгарії тощо.

Хто очолить об'єднану церкву?

Патріарх Філарет через поважний вік та інші причини не буде претендувати на пост глави об'єднаної церкви. В січні Філаретові виповниться 90-років, тож 13 грудня найвище духовенство УПЦ КП провело архієрейський собор, на якомуобрало свого кандидата в очільники об'єднаної церкви. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.Обраний кандидат входить до найближчого оточення Філарета і займає посаду Блюстителя патріаршого престолу УПЦ КП.

Інший можливий претендент від від цієї ж церкви – митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Імена можливих кандидатів від УАПЦ та УПЦ МП поки що невідомі.

А коли дадуть Томос?

Після закінчення архієрейського собору УПЦ КП її речник архієпископ Євстратій заявив, що Вселенський Патріарх Варфоломій 6 січня в Стамбулі вручить Томос про автокефалію Православної церкви в Україні новобраному патріархові об'єднаної церкви.

Після цього Православна церква в Україні отримає документальне визнання своєї автономії.

В яку церкву далі ходити?

Віряни двох українських православних церков зможуть відвідувати храми, в які вони ходили і до рішень об'єднавчого Собору. Після об'єднання 5,1 тис. парафій УПЦ КП і майже 1,2 тис. парафій УАПЦ увійдуть у структуру єдиної помісної церкви. Суттєвих змін ритуалу богослужінь після об'єднання церков не буде.

Найбільше питань виникає щодо переходу в склад об’єднаної церкви окремих парафій УПЦ МП. Загалом, структура цієї церкви налічує більше 12 тис. парафій. Раніше речник УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря висловив упевненість, що половина парафій УПЦ МП найближчим часом приєднається до помісної церкви.

На думку речника УПЦ КП, з часом у Києві залишиться лише один храм, який буде представництвом Московського патріарха при патріархові Київському. Однак наскільки швидким і безболісним буде перехід храмів УПЦ МП у склад об'єднаної Православної церкви в Україні поки ніхто не знає.

Джерело: Zaxid.net

З архіву ПУ. Різдво Пресвятої Богородиці: Історія свята, традиції і заборони 21 вересня, які треба знати

вівторок, 21 вересень 2021, 0:35

У 2020 році Різдво Пресвятої Богородиці святкують у понеділок, 21 вересня. На відміну від багатьох православних свят, ця дата є незмінною, передають Патріоти України. . У цей день народилася Діва Марія в сім'ї праведних Іоакима і Анни. Ця подія не було...

Щоб не дзюрили де завгодно: В Києві незвичайним чином вирішили злякати "безсоромних" чоловіків (фотофакти)

вівторок, 21 вересень 2021, 0:30

У Києві виявили креативність в боротьбі з невихованими чоловіками, які дозволяють собі мочитися на вулиці. Фото незвичайного знака опублікував Telegram-канал "Київ зараз", зазначають Патріоти України. Табличка, яка з часткою іронії попереджає про наслі...