Кожні 20 секунд помирає одна дитина: Супрун попередила українців про серйозну небезпеку

Кашель, важке дихання, висока температура - одні із симптомів пневмонії, яка кожні 20 секунд забирає життя однієї дитини на планеті. Тому в.о. глави МОЗ Уляна Супрун нагадала прості кроки, щоб запобігти розвитку пневмонії у своєї дитини чи у себе, повідомляють Патріоти України.

Діагноз "пневмонія" ставить лікар. Під час пневмонії спостерігається втягнення грудної клітки, коли під час вдиху западає нижня частина грудної клітки (у здорової людини грудна клітка в цей час розширюється); прискорене дихання; свистячі хрипи (частіше при вірусних інфекціях).

"Першим кроком для захисту дитини має стати планова вакцинація. В Україні безоплатно можна отримати якісні та ефективні вакцини від Hib-інфекції (гемофільної палички типу Б), кору (у складі комбінованої вакцини КПК від кору, паротиту, краснухи) та кашлюку (у складі комбінованої вакцини АКДП від дифтерії, правця, кашлюку)", - наголосила Супрун.

Крім того, за її словами, для зміцнення імунної системи важливу роль відіграє повноцінне харчування. Немовлятам необхідно отримувати грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя. "Важливу роль у захисті дітей і дорослих відіграють умови житла - чистота в домі, провітрювання приміщення та відсутність тютюнового диму", - додала Супрун.

Пневмонія - це гостре запалення легень, яке можуть викликати віруси, бактерії та грибки. Під час хвороби в альвеолах легень (міхурцях, які у здорової людини наповнені повітрям) накопичуються слиз та рідина, що викликають біль при диханні та обмежують надходження кисню.

Замість "розп’ятого хлопчика": Окупанти запустили фейк про вбивство "азовцями" в Маріуполі жінки, але все пішло не так

середа, 7 червень 2023, 18:28

Росіяни продовжують вигадувати "звірства українських нацистів" на території України. Вони виали "шокуючу історію" про зґвалтовану у Маріуполі жінку, якій після смерті на животі тупим предметом нашкрябали свастику. Однак з черговою "жертвою нацистів" ро...

Мобілізація в Україні: Хто із призовників може отримати штраф від 5100 до 8500 гривен і за що будуть карати

середа, 7 червень 2023, 17:56

Мобілізація в Україні триває до 18 серпня. Військовозобов'язані чоловіки можуть отримати повістку в будь-якому громадському місці, а військовий квиток їх просять пред'явити навіть при прийомі на роботу. Якщо не стати на військовий облік, то можна отрим...