Куди поїхати на Старий Новий рік: ТОП-4 європейські країни, які святкують настання Нового року 14 січня

Старий Новий рік відзначають не тільки на пострадянському просторі, а й у деяких інших країнах.

Старий Новий рік відзначають в ніч з 13 на 14 січня. Це унікальне свято виникло в результаті зміни літочислення. Через розбіжності Юліанського календаря і Григоріанського ми святкуємо два Нових роки: за новим стилем і за старим. Патріоти України разом з виданням Точка.net пропонують дізнатися, куди поїхати на Старий Новий рік.

Швейцарія

Жителі кантону Аппенцелль в Швейцарії відзначають Новий рік по-старому – в ніч з 13 на 14 січня. Ще в XVI вони не прийняли реформу Папи Римського Григорія і до сих пір відзначають Новий рік за Юліанським календарем. У Сербії це свято називають Сербський Новий рік. І у всіх цих країнах існує безліч цікавих традицій і звичаїв.

Сербія. Фото: © instagram / serbiatourism

Цікаво, що в Сербії це свято називають Сербський Новий рік, або Мале Різдво. Старий Новий рік збігається з Днем святого Василя. Багато в чому це зумовлює характер свята. Іноді серби в цей день вносять в будинок "бадняка" – одне з двох полін, які вони заготовили в Святвечір для Різдва та Малого Різдва.

Готують на Старий Новий рік василиці – круглі пироги з кукурудзяного тіста з каймаком – вершками, створоженними, як сир. Іноді готують іншу страву з кукурудзяного тіста – попареніцу.

Сербія

Швейцарія. Фото:  © instagram / stoepps

Жителі кантону Аппенцелль на Старий Новий рік вбираються в костюми демонів – куртки і штани з шкур, маски і дзвіночки, як у корів. Весь цей маскарад покликаний відлякувати злих духів. Селяни вітають один одного з Новим роком, підкріплюючи побажання склянкою гарячого глінтвейну.

Румунія

Румунія. Фото: © instagram /romaniamagica

Румунія вважає свято Старого Нового року суто сімейним подією, а тому зустрічає черговий Новий рік у вузькому сімейному колі. На стіл прийнято подавати пироги з сюрпризами: це можуть бути монетки, каблучки, гіркий перець і т.п. За такими сюрпризів судять про майбутнє.

Великобританія

Велика Британія. Фото: © instagram /roll_vt

У західній частині Великобританії і в валлійській громаді Уельсу 13 січня відзначають празник Хен Галан. У цей день діти колядують, збирають солодощі та гроші, а дорослі йдуть з родичами і друзями в місцеві сільські паби. Головним напоєм в цей день вважається домашнє пиво.

Джерело: travel.tochka.net

Хіти тижня. Оце так поворот Головнокомандувач ЗСУ одружився з новою головою Чернігівської ОДА (фото)

четвер, 22 жовтень 2020, 18:30

Головнокомандувач ЗСУ, 53-річний генерал-полковник Руслан Хомчак одружився. Як повідомили джерела "Обозревателя", його дружиною стала новопризначена голова Чернігівської облдержадміністрації 29-річна Анна Коваленко, передають Патріоти України. За слова...

Інфекціоністка пояснила, чому у людей без патологій COVID-19 може бути важким

четвер, 22 жовтень 2020, 17:58

Пацієнти з коронавірусом з групи ризику навіть без патологій можуть мати тяжкий перебіг хвороби. Іноді навіть міцні та здорові люди при COVID-19 можуть померти. Про це розповіла українська лікарка-інфекціоністка з Чернівецької обласної та міської лікар...