В Україні за 20 років виросло кількість тих, хто спілкується в родині виключно або переважно українською мовою. Одночасно стало менше прихильників якогось особливо статусу для російської мови в школах. Такі дані наводить Київський міжнародний інститут соціології, зазначають Патріоти України.
46% українців зі своїми найближчими родичами (батьки, бабусі і дідусі, рідні брати і сестри) спілкуються українською мовою (в тому числі 32,4% говорять тільки українською). Російську мову для сімейного спілкування вибирає кожен четвертий (28,1%), в тому числі 15,8% говорять виключно російською. У рівному обсязі двома мовами користуються 24,9% українців.
При цьому з 1998 року різко скоротилося число тих, кому потрібно посилене вивчення російської в школах. Прихильників однакової кількості годин під російську та українську мови стало менше в півтора рази - з 46% до 29,9% опитаних. Крім того, в опитуваннях з'явилася нова категорія - 7,8 респондентів вважають, що російську мову в школах не потрібно вивчати взагалі.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...