Лагідна українізація: Оновлено статистичні дані, скільки громадян вживає рідну мову

Російська мова все ще зберігає міцні позиції, хоча частка її в суспільному житті значно зменшується

В Україні за 20 років виросло кількість тих, хто спілкується в родині виключно або переважно українською мовою. Одночасно стало менше прихильників якогось особливо статусу для російської мови в школах. Такі дані наводить Київський міжнародний інститут соціології, зазначають Патріоти України.

46% українців зі своїми найближчими родичами (батьки, бабусі і дідусі, рідні брати і сестри) спілкуються українською мовою (в тому числі 32,4% говорять тільки українською). Російську мову для сімейного спілкування вибирає кожен четвертий (28,1%), в тому числі 15,8% говорять виключно російською. У рівному обсязі двома мовами користуються 24,9% українців.

При цьому з 1998 року різко скоротилося число тих, кому потрібно посилене вивчення російської в школах. Прихильників однакової кількості годин під російську та українську мови стало менше в півтора рази - з 46% до 29,9% опитаних. Крім того, в опитуваннях з'явилася нова категорія - 7,8 респондентів вважають, що російську мову в школах не потрібно вивчати взагалі.


Люди повідомляють про кілька вибухів: У Лукашенка горить Мінський автомобільний завод (відео)

понеділок, 27 березень 2023, 21:31

Сьогодні, 27 березня, у Білорусі загорівся Мінський автомобільний завод. Над територією підприємства здійнявся чорний дим. Про це повідомляють місцеві Telegram-канал. Як зазначається у повідомленні, приблизно о 19:15 в районі заводу нібито пролунали кі...

Захищав рідну землю: На Бахмутському напрямку загинув журналіст родом із Донеччини

понеділок, 27 березень 2023, 21:29

На Бахмутському напрямку 25 березня загинув журналіст видання "Вчасно" та захисник із Донеччини Олександр Цахнів. Загиблому воїну було 38 років. Про це повідомляє інформагенство "Вчасно", передають Патріоти України. Олександр Цахнів мав досвід роботи у...