Лагідна українізація: Оновлено статистичні дані, скільки громадян вживає рідну мову

Російська мова все ще зберігає міцні позиції, хоча частка її в суспільному житті значно зменшується

В Україні за 20 років виросло кількість тих, хто спілкується в родині виключно або переважно українською мовою. Одночасно стало менше прихильників якогось особливо статусу для російської мови в школах. Такі дані наводить Київський міжнародний інститут соціології, зазначають Патріоти України.

46% українців зі своїми найближчими родичами (батьки, бабусі і дідусі, рідні брати і сестри) спілкуються українською мовою (в тому числі 32,4% говорять тільки українською). Російську мову для сімейного спілкування вибирає кожен четвертий (28,1%), в тому числі 15,8% говорять виключно російською. У рівному обсязі двома мовами користуються 24,9% українців.

При цьому з 1998 року різко скоротилося число тих, кому потрібно посилене вивчення російської в школах. Прихильників однакової кількості годин під російську та українську мови стало менше в півтора рази - з 46% до 29,9% опитаних. Крім того, в опитуваннях з'явилася нова категорія - 7,8 респондентів вважають, що російську мову в школах не потрібно вивчати взагалі.


100 злотих на одяг та товари для дому: У Польщі запровадили ще один вид допомоги переселенцям з України

середа, 6 липень 2022, 6:29

Відділення Червоного Хреста з кінця червня видають біженцям з України у Польщі подарункові карти для купівлі товарів в одній з мереж магазинів. Про це організація повідомляє у фейсбуці, передають Патріоти України. . «Картки на суму в 100 злотих видаю...

У окупованому Донецьку із крана замість питної води тече бруд (відео)

вівторок, 5 липень 2022, 23:51

У непідконтрольному Україні Донецьку замість питної води із крана тече бруд. Один із місцевих пабліків опублікував відповідне відео, передають Патріоти України.