На травневі свята варто обов’язково вийти з сім’єю і друзями на природу відпочити і посмажити шашлики, повідомляють Патріоти України з посиланням на fakty.ictv.ua.
Для того, щоб м’ясо вийшло соковитим, смачним і прожареним, слідуйте кільком порадам. До речі, знавці кулінарної термінології розуміють, що шашлик насправді не смажать, а запікають.
Обираючи м’ясо, пам’ятайте, що для шашлику годиться не кожен відруб: м’ясо повинно бути м’яким (інакше шашлик буде не розжувати), у міру жирним і якісним.
Так, з нашої яловичини на шашлик згодиться хіба що філе, шашлик зі свинини традиційно готують з шиї чи окосту, ніжна курка може йти на шашлик практично цілком, а у баранчика найбільш підходяща для шашлику частина - вирізка.
Якщо говорити про шашлик не з м’яса, на думку спадають риба, морепродукти, овочі і гриби. Згодиться будь-яка риба, але якщо ми хочемо, щоб наш шашлик вийшов смачним і соковитим, необхідно орієнтуватися на рибу середньої жирності.
Визнаний король рибного шашлику - осетер, риба дорога, але дуже смачна, інші відповідні варіанти - лосось і сом. З морепродуктів для шашлику теж підходить практично все, але навряд чи щось зрівняється з великими креветками, нанизаними на шампур прямо в панцирі: їх і маринувати-то не треба.
Шашлик з овочів і грибів - не обов’язково доля вегетаріанців, адже запечені над гарячим вугіллям, з ароматом димку, такі овочі самі по собі не гірші будь-якого м’яса.
Ідеальний і вельми поширений варіант для овочевого шашлику - болгарський перець, молоді кабачки і цукіні, баклажани, помідори, цибуля. Серед грибів беззастережно лідирують печериці та білі гриби - перші недорогі, другі смачні, і ті і інші можна їсти сирими, так що не потрібно боятися недодержати шашлик над вугіллям.
Маринування - один з найважливіших етапів приготування шашлику, хоча дехто вважає, що хороше м’ясо жодного маринаду не потребує. Причина з минулого, коли основним завданням маринаду було розм’якшення жорсткого м’яса, яке прожувати можна було лише після витримування в оцті або іншому кислому середовищі.
Оцет нам, дійсно, ні до чого - але як спосіб надати продукту смак і аромат приправ і спецій, маринування корисно навіть у випадку з м’ясом відмінної якості. Допустимий як сухий маринад - тобто просто спеції, якими приправляють м’ясо за деякий час до приготування, - так і рідкий. У цьому випадку в основі може лежати рослинна олія або помірно кисла рідина - вино, кефір, цибульний сік, йогурт.
Рецепт маринаду, звичайно, у кожного свій, але наведемо кілька поширених помилок, яких слід уникати, якщо ви не плануєте зіпсувати шашлик:
Розводьте вогонь завчасно, адже правильно смажити шашлик на сивих вуглинах, що дають стабільне, рівне тепло, а для цього їм потрібно як слід прогоріти.
Готове вугілля для шашлику - це безпрограшний варіант, особливо в тому випадку, якщо у вас немає великого досвіду, часу або просто бажання довго возитися з мангалом.
У цьому випадку просто полийте вугілля рідиною для розпалювання, дайте йому увібратися, після чого підпаліть. Якщо ваше вугілля весело палахкотіло кілька хвилин, а потім згасло, це необов’язково означає, що все потрібно починати з початку: обдайте його свіжим повітрям, помахавши аркушем картону або просто чимось більшим і плоским, і якщо боки деякого вугілля одразу почервоніють – значить, все під контролем.
Через певний час, коли вугілля займеться сильніше, можна поворушити вміст мангала. Якщо ж ви вирішили почати з дров - беріть поліна з берези, липи, дуба або фруктових порід дерев, таких, як вишня або яблуня. Чудово підходять для приготування шашлику дрова з виноградної лози.
Не варто смажити шашлик на дровах з хвойних порід дерев - ці поліна дадуть їдкий смоляний дим, який осяде на шашлику, зробивши його шкідливим для здоров’я, та ще й несмачним. Ароматизувати ж дим можна, кинувши на вугілля трохи сушених трав. Так чи інакше, дайте вугіллю прогоріти до тих пір, поки воно не отримає рівномірний білястий відтінок.
На такому вугіллі вже можна готувати шашлик - але впевніться, що взяли досить вугілля або дров, інакше мангал швидко втрачатиме жар - і наступні партії шашлику готуватимуться так довго, що встигнуть висохнути.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...