До російських олігархів, бандитів і корумпованих чиновників, які надавали перевагу ховати вкрадені гроші в інвестиціях в престижну лондонську нерухомість, непомітно підкралася конфіскація власності. Вона стане прямим наслідком законопроекту "Про кримінальні фінанси", внесеного на днях в британський парламент. Про це розповідає російська радіостанція Business FM, передають Патріоти України.
Як кажуть самі британці, новий закон є найяскравішим прикладом суспільного консенсусу: незважаючи на багатовікові традиції поваги до приватної власності, в британському суспільстві назрів переломний момент, коли респектабельні джентльмени більше не можуть бути сусідами російських бандитів. Всю власність іноземних корумпованих (а інших у Росії не буває) чиновників і нерухомість, куплену на капітали кримінального походження, будуть вилучати в дохід британської корони.
"Дане рішення назріло вже дуже давно, і уряд просто більше не міг не реагувати на запит суспільства, - прокоментував журналістам новий британський закон доцент російської Вищої школи економіки Павло Толстих. - У світі всього кілька відомих центрів, де багаті і надбагаті люди знаходили "тиху гавань" для своїх кримінальних капіталів. Перш за все, це Лондон, а також князівства Монако і Ліхтенштейн.
Після панамського офшорного скандалу, а також виходу на телеканалі ВВС документального фільму про те, як в Лондоні масово відмивають бандитські гроші російського і арабського походження, політикам нічого не залишалося, крім як підіграти громадській думці.
Думаю, що на практиці закон буде реалізований дуже просто: власників дорогої нерухомості змусять повністю розкрити джерела фінансування своїх покупок. Особливо це стосуватиметься капіталів, нажитих в арабському світі і Росії. Якщо власники особняків не зможуть аргументовано і документально довести британській владі повну легальність та прозорість своїх заробітків - ці особняки будуть конфісковані.
Як розповіли журналістам у владі Лондона, перевірки походження грошей, на які купувалася дорога нерухомість в британській столиці, вони готові почати вже зараз. В першу чергу будуть перевіряти особняки вихідців з Росії, країн Центральної Азії, Китаю та арабських держав. Питання у ревізорів виникнуть до будь-якої нерухомості іноземців, вартістю понад 30 тисяч фунтів стерлінгів.
До слова, на сьогодні вже понад 7% нерухомості Лондона належить іноземним громадянам. Більшість її зосереджено в центральній частині міста, де особняки непристойно дороги. Наприклад, російський олігарх Роман Абрамович кілька років тому купив знаменитий чотириповерховий будинок Lindsey House в центрі Лондона, вартість якого становила 150 мільйонів доларів.
В Україні похолодання призведе до відчутного подорожчання овочів. В першу чергу йдеться про огірки, помідори та перець. При тому різкого зростання цін очікувати не варто: частково проблеми з українським урожаєм компенсує імпортна продукція. Про це КИ...
Щоб отримувати підвищену пенсію, не обов'язково заробляти більше за середню заробітну плату по країні. Можна збільшувати розмір своєї майбутньої пенсії на 0,5%-0,75% щомісяця, продовжуючи працювати вже маючи право на відпочинок, передають Патріоти Укра...