Медики розповіли, які хвороби передаються у "спадок"

Діти успадковують не лише рухоме і нерухоме майно батьків, але і їх гени. Вони, як "карти пам'яті", які зберігають усі дані про організм людини. Який у дитини буде колір очей і волосся, рівень інтелекту, міра емоційності - усе це записано в генах, повідомляють Патріоти України.

Також у спадок від батьків передаються різні генетичні захворювання. Іноді їх причиною є мутації і "поломки" в генах, іноді ж просто особливості генетичного апарату людини.

Такі мутації провокують розвиток спадкових захворювань. Їх існує декілька десятків. Більшість з них мають дивні і складні назви. Часто вони носять прізвище відомого ученого, що відкрив їх, - синдром Шерешевського-Тернера, синдром Кляйнфельтера, синдром Марфана, синдром Едвардса. Є і зовсім екзотичні назви, наприклад, синдром Котячого крику. Поширеність цих недуг серед населення нікчемна: один випадок на десятки, а то і сотні тисяч чоловікСпадкові патології вона дуже різноманітні. І рідкісні. Уся трудність роботи генетика полягає в тому, що ці хвороби зустрічаються дуже рідко, але влучно. Вони завжди важкі і викликають серйозні порушення.

Найпоширеніші генетичні хвороби це: дальтонізм, розщеплювання хребта, синдром Клайнфельтера (ендокринні порушення, які можуть стати причиною чоловічого безпліддя), синдром Тернера (хвороба, яка призводить до статевого інфантилізму), фенілкетонурія (порушення метаболізму амінокислот), гемофілія (порушення здатності згущуватися крові).У хворих шизофренією в два рази частіше зустрічаються ті або інші мутації в генах. Ці мутації вони є маркером розвитку захворювання. Але ми не знаємо, як саме вони впливають на розвиток хвороб.

Також спадкові генетичні аномалії можуть бути причиною розвитку деяких видів аутизму. Але на цю страшну недугу можуть хворіти люди без генетичних "поломки". Генетичні, спадкові захворювання можуть передаватися як від батька до сина, так і через декілька поколінь. Буває, що людина захворює недугою, на яку хворів його прадід. Гени поводяться непередбачувано. Вчені досі остаточно не розкрили усіх таємниць генома людини.

Індексація пішла в "мінус": Чому після перерахунку виплати можуть зменшитися

четвер, 3 квітень 2025, 8:59

Більшість пенсіонерів завжди чекають індексацію з надією на збільшення виплат. Втім, в деяких випадках пенсія може, навпаки, зменшитися. Про такий сумний випадок розповів експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін, передають Патріоти України. У кого мо...

В Україні оновили правила виплат українським військовим: Ось хто тепер отримає 1 млн грн

четвер, 3 квітень 2025, 8:34

Службовці Національної гвардії та Державної прикордонної служби України у віці до 24 років зможуть розраховувати на виплату мільйона гривень за військову службу. Раніше компенсацію гарантували тільки військовослужбовцям Збройних сил України, передають ...