Метод "повзучого" наступу: Експерт прокоментував дії ЗСУ на Світлодарській дузі

Ті, хто вирішив, що українські війська проводили таку собі "розвідку боєм" - помиляються, пише експерт.

На Донбасі. Скрін відео

Українські військові під час боїв на Світлодарській дузі використовували метод "повзучого" наступу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив координатор групи "Інформаційний спротив", експерт Центру військово-політичних досліджень Костянтин Машовець, передають Патріоти України.

"Ті, хто вирішив, що українські війська проводили таку собі "розвідку боєм" - помиляються, не було ніяких "українських командирів із секундоміром, який заміряє швидкість реакції ватаноїдного командування", а була реальна спроба на рівні роти-батальйону провести поліпшення власних позицій у тактичному відношенні", - йдеться у його повідомленні. Крім того, продовжив Машовець, активні дії із "виправлення ситуації" явно робилися й організовувалися не просто з відома бригадного командування, а й при його активній участі.

"З 19-го по 21-е... орки явно у вогневому відношенні (я маю на увазі насамперед артилерію), мали перевагу. Нехай не завжди очевидне, але піхоті нашій попереду доводилося в цьому відношенні далеко непросто (косо-ходячі явно намагалися завдати нашій наступаючій групі фатальне вогневе ураження з метою змусити її відійти на вихідні). Більш того, гобліни навіть намагалися бити по нашому тактичному тилу", - зазначив експерт.

Також, зазначив Машовець, як мінімум половина наших втрат - результат близького вогневого бою, тобто отримані внаслідок застосування супротивником автоматичної стрілецької зброї, що стало можливим через явну відмову українського командування придушити цих стрільців "чимось важким".

"Оперативно-тактичний метод "повзучого" наступу "по-тихому" дрібними кроками в умовах позиційної війни, у певному відношенні вельми хороший. Бо дозволяє вам утримувати певним чином ініціативу, покращувати свої позиції і поступово заганяти супротивника в невигідні для нього умови", - підсумував він.

Зниження випаровування води, плюс електрика для 100 мільйонів будинків: Науковці пропонують покрити водосховища Землі сонячними панелями

неділя, 19 січень 2025, 6:40

Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...

В Україні замість МСЕКів запрацювала нова система: Ось що потрібно знати хворим

неділя, 19 січень 2025, 6:22

В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...