М'ясо, яйця, ліки: Чому в українців постійне передозування шкідливими антибіотиками та як цього уникнути (відео)

Близько 40% наших громадян переконані, що антибіотики лікують грип або застуду, а це небезпечна омана.

Антибіотики. Фото: соцмережіУкраїнці вживають занадто багато антибіотиків у медпрепаратах і використовують у сільському господарстві. Це призвело до того, що вилікувати звичайні інфекції стає дедалі складніше, йдеться в сюжеті ТСН, повідомляють Патріоти України.

Непоодинокими стають випадки, коли куплений в аптеці без рецепта медикамент не тільки не покращує стан хворого, а навпаки – провокує низку нових і складніших хвороб. Серед яких – порушення роботи шлунко-кишкового тракту та проблеми із серцем. Разом із тим майже в усіх країнаї Європи антибіотик можна купити лише за рецептом.

Близько 40% українців переконані, що антибіотики лікують грип або застуду, а це небезпечна омана. Антибіотики взагалі не діють на віруси – лише на бактеріальні складові, запевняють фахівці. Застосування ж ліків із профілактичною метою не досягає цілі, однак призводить до ускладнень, бо бактерії мутують і стають нечутливими до антибіотиків. Такі "супербактерії" можуть загрожувати людству вимиранням, оскільки протидії їм не винайдено. У Європі від нечутливих до антибіотиків бактерій щороку помирає 25 тисяч людей.

Тому в більшості країн обмежили застосування відповідних препаратів у сільському господарстві, але не в Україні. Фахівці кажуть, що агрономи використовують у тисячі разів більше антибіотиків, ніж медики і фармацевти. Ними забезпечується швидке зростання худоби та птиці. Тому препарати можуть зустрічатися у свинині, яловичині, курятині та яйцях. У молоко антибіотики додають для подовження строку придатності. Антибактеріологічними препаратами годують рибу і морепродукти, вирощені в розплідниках.

Уже зараз в українських стаціонарах помічають, що бактеріальні пневмонії, які раніше лікували звичайними антибіотиками, не реагують на сучасні антибактеріальні препарати. У дитячих інфекційних відділеннях дедалі складніше побороти гнійні отити та сепсис. "Нам надзвичайно складно стає лікувати інфекції, вони стають нечутливими до антибіотиків, і нам доводиться використовувати альтернативні антибіотики. У нас звужуються можливості лікування", - зізнаються лікарі.

"Це була вражаюча некомпетентність його команди": Гейтс звинуватив Маска у "вбивстві" дітей в бідних країнах і навів приклад

п’ятниця, 9 травень 2025, 21:59

Ілон Маск несе відповідальність за смерті дітей у найбідніших країнах світу, які стали наслідком закриття американського агентства з міжнародної допомоги і розвитку (USAID). Таке звинувачення озвучив мільярдер-філантроп, засновник компанії Microsoft Бі...

"Там на 100% немає якості": Паливний експерт назвав АЗС, на яких не варто заправлятися після введення норми про "спирт"

п’ятниця, 9 травень 2025, 21:48

Українським водіям не варто заправлятися на маленьких АЗС, принаймні до кінця травня-початку червня, оскільки існує ризик отримати неякісний бензин. Таку думку висловив паливний експерт, засновник логістичної групи компаній "Прайм" Дмитро Льоушкін, пер...