"У зв'язку з цим ми змушені констатувати, що богослужіння 7 квітня 2019 в соборі Святої Софії в Києві не відбудеться", - йдеться в повідомленні.
"У 2019-му на першому ярусі в центральній частині Софійського собору передбачено встановлення риштовання для інспектування мозаїк, фресок і олійного живопису для подальшої їх реставрації. Також заплановано проведення модернізації системи мікроклімату Собору і реконструкцію інженерних систем електроосвітлення, пожежної та охоронної сигналізації, установку системи відеоспостереження. У план робіт на поточний рік внесено роботи з археологічного дослідження раніше виявлених історичних фрагментів внутрішнього оздоблення собору з облаштуванням зондажу. Роботи будуть проводити в теплу пору року згідно з відповідними технологічними рекомендаціями", - повідомили в Мінкультури.
Встановлення системи контролю мікроклімату Софійського собору заплановано за рахунок грантових коштів ЮНЕСКО. Розроблено і заплановано до реалізації проект облаштування гідроізоляції цоколю, водовідведення та реставрації мощення навколо собору.
"Сьогодні експлуатація пам'ятки здійснюється в складних інженерно-геологічних і екологічних умовах, в умовах вібраційно-шумового навантаження, неконтрольованої сучасної забудови і безпечної експлуатації сильно зношених інженерних мереж у місті-мегаполісі", - підкреслили в Мінкультури.
Нагадаємо, раніше Українська греко-католицька церква попросила уряд дозволити богослужіння в Софійському соборі тричі на рік: на Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня щорічно), Зішестя Святого Духа (16 червня 2019 року) і Різдво Пресвятої Богородиці (21 вересня щорічно). Мінкульт погодив принаймні перші богослужіння. Миттєво розгорнувся гучний міжконфесійний скандал, після чого перелякані чиновники Кириленка позадкували, поставивши себе і проукраїнських церковників у незручний стан.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення. Як пише видання Express, швейцарський уряд пропонує моло...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...