"Мова - об'єднує": Професор Пономарів пояснив, чому не може бути єдина країна з двома мовами

Після Революції Гідності Москва підкинула українцям гасло "Єдина країна - Единая страна", що є небезпечним для цілісності держави, запевняє мовознавець.

Мовознавець Олександр Пономарів. Фото: ukrtime.net

Мовознавець Олександр Пономарів наголосив на тому, що на Майдані між собою люди розмовляли різними мовами, але коли виходили на трибуну, всі говорили українською, бо вважали, що це мова, яка їх об'єднає. Про це він розповів у своєму інтерв'ю Главкому, повідомляють Патріоти України.

Він також додав, що після Революції Гідності Москва підкинула українцям гасло "Єдина країна - Единая страна". Саме це, на його думку, стало причиною того, що більшість громадян, які збиралися перейти на українську мову, не зробили цього.

"Його (гасло) з такою запопадливістю розтиражували скрізь. Навіть один поет написав вірш, в якому одна строфа була українською, інша - російською. Це збило з пантелику багатьох людей. Бо не може бути єдина країна з двома мовами. У нашій країні, як і в багатьох інших країнах, живе не один народ, а багато народів, але є країни унітарні. Україна, за нашою Конституцією, є унітарною країною, це коли корінний етнос становить 70%", - розповів філолог.

Він також нагадав, що 29 жовтня 1989 року Верховна Рада УРСР ухвалила закон про державність української мови. "Після цього, наступного ж дня, увесь парламент заговорив українською. Тому що тоді всі боялися не виконувати закон, він був один для всіх", - підкреслив він.

Зниження випаровування води, плюс електрика для 100 мільйонів будинків: Науковці пропонують покрити водосховища Землі сонячними панелями

неділя, 19 січень 2025, 6:40

Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...

В Україні замість МСЕКів запрацювала нова система: Ось що потрібно знати хворим

неділя, 19 січень 2025, 6:22

В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...