Мовознавець Олександр Пономарів наголосив на тому, що на Майдані між собою люди розмовляли різними мовами, але коли виходили на трибуну, всі говорили українською, бо вважали, що це мова, яка їх об'єднає. Про це він розповів у своєму інтерв'ю Главкому, повідомляють Патріоти України.
Він також додав, що після Революції Гідності Москва підкинула українцям гасло "Єдина країна - Единая страна". Саме це, на його думку, стало причиною того, що більшість громадян, які збиралися перейти на українську мову, не зробили цього.
"Його (гасло) з такою запопадливістю розтиражували скрізь. Навіть один поет написав вірш, в якому одна строфа була українською, інша - російською. Це збило з пантелику багатьох людей. Бо не може бути єдина країна з двома мовами. У нашій країні, як і в багатьох інших країнах, живе не один народ, а багато народів, але є країни унітарні. Україна, за нашою Конституцією, є унітарною країною, це коли корінний етнос становить 70%", - розповів філолог.
Він також нагадав, що 29 жовтня 1989 року Верховна Рада УРСР ухвалила закон про державність української мови. "Після цього, наступного ж дня, увесь парламент заговорив українською. Тому що тоді всі боялися не виконувати закон, він був один для всіх", - підкреслив він.
Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...