"Мова - об'єднує": Професор Пономарів пояснив, чому не може бути єдина країна з двома мовами

Після Революції Гідності Москва підкинула українцям гасло "Єдина країна - Единая страна", що є небезпечним для цілісності держави, запевняє мовознавець.

Мовознавець Олександр Пономарів. Фото: ukrtime.net

Мовознавець Олександр Пономарів наголосив на тому, що на Майдані між собою люди розмовляли різними мовами, але коли виходили на трибуну, всі говорили українською, бо вважали, що це мова, яка їх об'єднає. Про це він розповів у своєму інтерв'ю Главкому, повідомляють Патріоти України.

Він також додав, що після Революції Гідності Москва підкинула українцям гасло "Єдина країна - Единая страна". Саме це, на його думку, стало причиною того, що більшість громадян, які збиралися перейти на українську мову, не зробили цього.

"Його (гасло) з такою запопадливістю розтиражували скрізь. Навіть один поет написав вірш, в якому одна строфа була українською, інша - російською. Це збило з пантелику багатьох людей. Бо не може бути єдина країна з двома мовами. У нашій країні, як і в багатьох інших країнах, живе не один народ, а багато народів, але є країни унітарні. Україна, за нашою Конституцією, є унітарною країною, це коли корінний етнос становить 70%", - розповів філолог.

Він також нагадав, що 29 жовтня 1989 року Верховна Рада УРСР ухвалила закон про державність української мови. "Після цього, наступного ж дня, увесь парламент заговорив українською. Тому що тоді всі боялися не виконувати закон, він був один для всіх", - підкреслив він.

"Сьогодні все змінилося": Водій Uklon відмовився допомогти пасажиру з інвалідністю у Дніпрі

п’ятниця, 18 липень 2025, 18:30

Водій сервісу таксі "Uklon" у Дніпрі відмовився допомогти пасажиру з інвалідністю - Богдану Бабченку. Про це він розповів у Фейсбуці, передають Патріоти України. Бабченко зазначив, що весь час користується сервісом таксі "Uklon", тому його інвалідність...

Українці з середньою зарплатою не отримають навіть середню пенсію: Яким буде розмір майбутніх виплат

п’ятниця, 18 липень 2025, 17:44

В Україні за чинними правилами з 35 роками стажу та середньою зарплатою можна розраховувати на пенсію, розмір якої буде меншим за середню. При цьому, щоб отримувати пенсію в 10 тис. грн, необхідно платити внески із зарплати в 38,3 тис. грн. Про це йдет...